UWAGA!

Szkolenie żeglarskie dla dzieci

Elbląg, Szkolenie żeglarskie dla dzieci

Jachtklub Elbląg we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Sportową Szkołą Podstawową im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu, pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląg – Pana Witolda Wróblewskiego, już od września 2019 roku rozpoczyna całoroczne szkolenie żeglarskie skierowane do dzieci w wieku 9-10 lat.

Pierwsze zajęcia Elbląskiej Szkółki Żeglarskiej odbędą się w sobotę, 14 września, o godz. 10 w marinie Jachtklubu Elbląg przy ul. Radomskiej 29. Na pierwsze zajęcia zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

Zajęcia będą odbywały się cały rok, dwa razy w tygodniu, na terenie mariny Jachtklubu Elbląg, pływalni oraz sali sportowej. W pierwszym etapie będą przeprowadzane w formie zabawy, a ich głównym celem będzie przygotowanie dzieci do przygody z żeglarstwem.

 

W ramach zajęć uczestnicy dowiedzą się:

- po czym poznać, skąd wieje wiatr;

- jak przygotować siebie oraz swój sprzęt do żeglugi;

- jak złapać wiatr w żagle i wyprzedzić swoich kolegów;

- jak przewrócić łódkę i jak łatwo ją postawić.

W kolejnych etapach zajęć dzieci będą podnosić swoje umiejętności żeglarskie, przygotują się do zdobycia stopnia żeglarza jachtowego oraz rozpoczną rywalizację w regatach sportowych.

Zajęcia na łodziach typu Optymist poprowadzi dwóch wykwalifikowanych trenerów żeglowania. Optymist to bezpieczna, najpopularniejsza na świecie łódź żaglowa dla dzieci.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 100 zł miesięcznie. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z koordynatorem Elbląskiej Szkółki Żeglarskiej pod numerem telefonu: 509 596 244 lub mailem: szkolka@jachtklub.elblag.pl.

Jachtklub Elbląg istnieje już od 60 lat, a jego głównym celem jest upowszechnianie uprawiania żeglarstwa w Elblągu, m. in. poprzez wychowanie młodego pokolenia żeglarzy. Realizując swoje cele statutowe Jachtklub Elbląg otwiera nabór do Elbląskiej Szkółki Żeglarskiej – Jachtklub Elbląg.

Adam Kapczyński, komandor Jachtklubu Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Nie polecam !! Byłem kiedyś na kursie w jachtklubie ....to jakiś żart. Pan Adam który znów zaprasza na swoje kursy to kpina. Odradzam serdecznie. Lepiej pojechać do Gdańska i zrobić w weekend lub 2 . Tu musiałem czekać rok na egzamin który i tak się nie odbył bo byłem jedynym chętnym po kursie u pana Adama- reszta zrezygnowała opuszczając jego zajęcia.
  • Podejście do kursantów lub młodych adeptów przez Jachtklub Elbląg to znane zjawisko. Zawsze nas przeganiali albo blokowali możliwość pływania na setki sposobów. Póki szajka z zarządu nie zmieni swoich krzeseł to nic się tam nie zmieni. Klub prezesów rządzi się swoimi prawami.
Reklama