UWAGA!

Trzy jubileusze PZN

 Elbląg, Trzy jubileusze PZN
(fot. Paweł Serocki)

Aż trzy jubileusze obchodzili dziś (9 października) członkowie elbląskiego Koła Polskiego Związku Niewidomych. W kinie „Orzeł” przy ul. Królewieckiej świętowano: 35-lecie powstania Koła, 50-lecie Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZN w Olsztynie oraz 55-lecie zrzeszenia się niewidomych w Elblągu.

Uroczystość była okazją do oficjalnego zaprezentowania zebranym nowego sztandaru ufundowanego przez członków Koła, a także do uhonorowania zasłużonych działaczy PZN oraz podziękowania sponsorom. Spotkanie uświetniły występy artystyczne: orkiestry wojskowej i tancerzy z Centrum Kultury Światowid.
     Polski Związek Niewidomych jest organizacją pożytku publicznego. Zrzesza i pomaga osobom, które utraciły wzrok lub posiadają trwałe albo postępujące schorzenie oczu.
     Koło Polskiego Związku Niewidomych w Elblągu obejmuje swoją działalnością miasto Elbląg i sześć gmin: Elbląg, Pasłęk, Tolkmicko, Milejewo, Markusy i Gronowo Elbląskie. Koło zrzesza 558 członków. Ok 30 proc. z nich to osoby całkowicie niewidome lub z bardzo ograniczonym widzeniem, pozostali członkowie to osoby ze znacznym bądź umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.
     Elbląskie biuro Koła PZN czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-15 w siedzibie przy ul. Traugutta 38.
     Relacja radiowa Marty Hajkowicz:
     
MH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Czy Elbląg przoduje w tej smutnej statystyce, czy ten pan się pomylił? 30% niewidomych, to raczej gruba przesada.
 • Te pytak, (po maturze od giertycha??) czytać trzeba ze zrozumieniem: 30% członków koła !!! i to nie przesada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  stop_maturze_od _romana(2006-10-09)
 • Do pytaka część dalsza: Koło zrzesza 558 członków.
 • 30% członków Koła, to osoby całkowicie niewidome - tak powiedział prezes i tak jest w informacji pisanej. Więc byłby to rekord świata i okolic, na 558 osób, aż 167,4 osoby całkowicie niewidome. Chyba komuś śniły się koszmary. Zainteresowanych odsyłam do statystyk krajowych i światowych.
 • ty naprawde głupi jesteś czy o drogę pytasz ??to jest koło które zrzesza ludzi niewidomych wiec co sie dziwisz że jest w nich najwięecej niedowidzących i niewidomych ? To tak jakby sie dziwić ze w związku głuchych większośc w ogóle nie słyszy, a w kole szachistów 100% umie grać w szachy, ewenement normalnie. Ciebie odsyłam do szkoły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  diosko(2006-10-11)
 • ta statystyka jest prawdopodobnie 2, a nawet 3 x zawyżona, w związku niewidomych jest 10, w porywach do 15% osób całkowicie niewidomych
Reklama