UWAGA!

Wielkanocne śniadanie w ŚHP

 
Elbląg, Wielkanocne śniadanie w ŚHP
fot. Iwona Zwara, wychowawca ŚHP 14-1 w Elblągu

Coroczną tradycją wielkanocną w elbląskim Hufcu stało się śniadanie wielkanocne organizowane zawsze w ostatnią środę poprzedzającą przerwę świąteczną. W tym roku wpisywało się ono w organizację wojewódzkiego programu edukacyjnego pt. „ Święto wszystkich świąt” – Wielkanoc.

Jak zwykle już kilka dni wcześniej młodzież Środowiskowego Hufca Pracy 14-1 w Elblągu wspólnie z wychowawcami przygotowywała ozdoby wielkanocne na stół. Nie mogło zabraknąć kurczaczków, baranków i zajączków świątecznych, które młodzi ludzie tworzyli lepiąc, wycinając, malując, ozdabiając.
       Grupa kucharzy z pracownikami kuchni w tym czasie tarła chrzan, robiła zakwas do żurku, szykowała biała kiełbasę, malowała jajka. Cała internacka młodzież zaś rozstawiała stoły, przygotowywała zastawę, dekorowała stół.
       Hufcową uroczystość oprawił swoim przemówieniem ks. Marek z parafii Św. Mikołaja, który pełniąc duchową opiekę nad uczestnikami Hufca, przygotowuje ich również do Bierzmowania i wspiera Hufiec przy okazji każdej religijnej uroczystości lub świąt o tym charakterze. W ramach podziękowań za stałą opiekę młodzież podarowała kapłanowi własnoręcznie wykonanego aniołka. Delektując się smakiem potraw wielkanocnych wspominano swoje święta i zwyczaje porównując je z doświadczeniami obecnej młodzieży. Czas spędzony przy wspólnym stole przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze. Na koniec uroczystości każdy uczestnik otrzymał zajączka wielkanocnego.
      
Iwona Zwara, wychowawca ŚHP 14-1 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama