Awans ZKS Olimpii i MGKS Tolkmicko (piłka nożna)

Do V rundy wojewódzkiego Pucharu Polski awansowali piłkarze ZKS Olimpii i MGKS Tolkmicko. Elblążanie wygrali 5:2 we Fromborku z Zalewem, a MGKS na własnym boisku pokonał 1:0 Błękitnych Orneta.

Awans po walce
     Elblążanie nie mieli łatwej przeprawy we Fromborku z Zalewem. Przed meczem byli murowanym faworytem, tym bardziej, że w trakcie przygotowań do sezonu rozgromili Zalew aż 8:0. Skład gospodarzy z meczu sparingowego różnił się jednak znacznie od składu, jaki wystawili w spotkaniu pucharowym. Co prawda, ZKS Olimpia szybko, bo już w 12. minucie, po sprytnym strzale Jakuba Dudka objęła prowadzenie, ale gospodarze nie zamierzali tanio sprzedać skóry i ustąpić pola. Do przerwy utrzymało się zaledwie jednobramkowe prowadzenie gości z Elbląga, a po zmianie stron fromborczanie doprowadzili do remisu. W pojedynku w polu karnym upadł napastnik Zalewu, a pewnym wykonawcą podyktowanego rzutu karnego był Damian Dorawa. Wynik remisowy utrzymał się zaledwie dwie minuty, gdyż olimpijczycy za sprawą Bogdana Wojtasa znów wyszli na prowadzenie. Ambitnie grający podopieczni Pawła Karpowicza zdobyli jednak w 68. minucie gola na 2:2 i znów strzelcem bramki był Dorawa. Po meczu piłkarz otrzymał propozycję przejścia do ZKS Olimpii i wyraził chęć zmiany barw klubowych. Możliwe, że zadebiutuje w żółto-biało-niebieskich barwach już w najbliższą niedzielę w Narzymiu przeciw Iskrze. Aby tak się mogło stać, załatwione muszą być wszystkie formalności w Warmińsko-Mazurskim Związku Piłki Nożnej w Olsztynie.
     Końcówka toczonego w dużym upale meczu należała do ZKS Olimpii. Zawodnicy Dariusza Kaczmarczyka lepiej gospodarowali siłami i swoją wyższość potwierdzili strzeleniem trzech kolejnych bramek. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się jeszcze Wojtas, co pozwoliło mu na skompletowanie hattricka. W ostatniej minucie wynik meczu pięknym uderzeniem w „okienko” ustalił Grzegorz Szucki. Po ciekawym pojedynku zasłużenie zwyciężyli elblążanie i to oni zagrają w kolejnej rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski.
     Zalew Frombork - ZKS Olimpia Elbląg 2:5 (0:1)
     0:1 - Dudek (12.), 1:1 - Dorawa (58. k.), 1:2 - Wojtas (60.), 2:2 - Dorawa (68.), 2:3, 2:4 - Wojtas (76., 87. k.), 2:5 - Szucki (90.)
     Zalew Frombork: Kucko - Uhryn, Łacman, Wiśniewski (70. Osmański), Semków, Maryjko, Blumerski Michał, Waszczyszyn (46. Dorawa), Blumerski Karol, Wszołowski, Ptak (46. Zarzycki)
     ZKS Olimpia: Różański - Zieliński, G. Miller (55. Szucki), D. Tyburski (46. Wielgat), M. Miller, Osiak (60. Kaczmarczyk), Jernat, Dudek (83. Fijałkowski), Chwoszcz, Hryckiewicz, Wojtas
     Żółte kartki: Łacman, Uhryn, Zarzycki (Zalew) – M. Miller, Wielgat (ZKS Olimpia)

Teraz jadą do Narzymia
     Przed ZKS Olimpią wyjazdowy mecz mistrzowski w Narzymiu z Iskrą.
     - Trochę boję się tego pojedynku. W ubiegłym sezonie zremisowaliśmy z Iskrą na wyjeździe 1:1, to specyficzny teren, miejscowi kibice wywierają dużą presję na arbitrów. Dodatkowo możemy być osłabieni brakiem kilku kluczowych zawodników. Po ostatnich mocnych meczach paru chłopaków zgłosiło mi urazy. Na pewno nie pojadą z nami Bartkowie Osiak i Berdzik. Pod znakiem zapytania stoi występ Maćka Chwoszcza, Pawła Zielińskiego (wyjazd na mecz piłki plażowej) oraz narzekających na kontuzje Marcina Wielgata, Dariusza i Piotra Tyburskich. Mimo tego w meczu tym interesują nas wyłącznie trzy punkty, jedziemy wygrać - powiedział Kaczmarczyk. Mecz odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia o godz. 15.

Niespodzianka w Tolkmicku
     Wynik meczu pomiędzy MGKS a Błękitnymi należy uznać za niespodziankę. Zespół Janusza Buczkowskiego, który w ubiegłym sezonie uratował ligę okręgową, zwyciężając w meczu barażowym, wyeliminował z pucharowej rywalizacji jednego z faworytów obecnych rozgrywek. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której gospodarze zdobyli bramkę przesądzającą o awansie do V rundy WPP.