UWAGA!

Biegali na orientację

 Elbląg, Biegali na orientację
fot. EKO Gryf

W sobotę (12 grudnia) odbyła się druga runda mistrzostw Elbląga w biegach na orientację. Wśród elblążan najlepiej zaprezentował się Piotr Światkowski, który był drugi wśród mężczyzn.

48 zawodników wystartowało w drugiej rundzie XII mistrzostw Elbląga w biegu na orientację. Zawodnicy mieli do pokonania kilkukilometrowe trasy o zróżnicowanej długości w zależności od wieku uczestników.

Wśród kobiet triumfowała Natalia Dzika z Giżycka, która 3,5 kilometrową trasę, na której zlokalizowanych było 37 punktów kontrolnych pokonała w niecałe 47 minut. Najlepsza z elblążanek, Magdalena Orzechowska potrzebowała 10 minut więcej.

Wśród mężczyzn doszło do niespodzianki. Na mecie z najlepszym czasem zameldował się Edward Kożyczkowski z Bolszewa. Triumfator na pokonanie czterech kilometrów trasy z 41 punktami kontrolnymi potrzebował niespełna 30 minut. Reprezentujący Elbląg Piotr Światkowski był drugi ze stratą pięciu minut do zwycięzcy.

Trzecia runda mistrzostw odbędzie się 23 stycznia w Parku Modrzewie.

 

Wyniki drugiej rundy XII mistrzostw Elbląga w biegu na orientację:

Kobiety: 1) Natalia Dzika (Giżycko) 46:45 min., 2) Sylwia Całka (Przasnycz) 50:19 min., 3) Ewa Nikonowicz (Giżycko) 51:38

Mężczyźni: 1) Edward Kożyczkowski (Bolszewo) 29:37 min., 2) Piotr Światkowski (Elbląg) 34:06 min., 3) Krzysztof Żebrowski (Przasnycz) 37:42 min.

oprac. SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama