UWAGA!

Brąz dla Adriana Durmy

Elbląg, Brąz dla Adriana Durmy
fot. nadesłana

W dniach 17-24 listopada na Słowenii w Mariborze odbyły się Mistrzostwa Europy w kick boxingu. W turnieju startował zawodnik z Elbląga Adrian Durma, który w formule light contact do 74 kg zdobył brązowy medal.

W pierwszej walce Adrian zmierzył się z przeciwnikiem z Niemiec, z którym wygrał jednogłośnie na punkty. Kolejnym rywalem był utytułowany zawodnik z Rosji, po zaciętym pojedynku wygrał elblążanin zapewniając sobie medal. O wejście do finału Adrian spotkał się aktualnym mistrzem świata z Ukrainy. Walka była ciężka i wyrównana, z której zwycięsko wyszedł Ukrainiec. W opinii trenerów kadry narodowej jak i innych obserwatorów powinien wygrać Adrian.
       - Turniej uważam za udany. Każda walka zabrała mi dużo sił. Najbardziej cieszę się z wygranej z Rosjaninem. To bardzo dobry zawodnik. Rosja to także potęga, jeżeli chodzi o kick boxing. W walce o finał przegrałem z mistrzem świata, ale nie czuję się przegrany. W moim odczuciu i wielu osób to ja powinienem wygrać. Ukrainiec to dobry zawodnik ale dla mnie jest aktorem i symulantem. Niestety czasem i tak w sporcie bywa. Wynik w turnieju potwierdza, że jestem w światowej czołówce. Wszystko dzięki ciężkiej pracy, jaką wkładam w ten sport. Do mistrzostw trenowałem bardzo ciężko. Od sierpnia trenowałem dwa razy dziennie, sam układam treningi i sam trenuję, co cieszy mnie najbardziej, choć jest bardzo ciężko. Przede mną kolejny sezon, dużo wyzwań i kolejnych walk, chwila odpoczynku i znowu zaczynam trenować. W przyszłym roku są mistrzostwa świata, w których chcę wystartować. Po tym turnieju wiem, że nie brakuje mi nic do mistrza świata.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama