Concordia w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski

Elbląg, foto MS (archiwum)
foto MS (archiwum)

Concordia Elbląg pokonała Orlęta Reszel 4:1 i zameldowała się w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Bramki dla pomarańczowo – czarnych strzelali: Michał Kiełtyka, Adam Duda, Kamil Kuczkowski i Sebastian Kopeć.

Po niespodziewanym wyeliminowaniu Olimpii II Elbląg piłkarze Concordii pokonali kolejnego rywala w rozgrywkach Wojewódzkiego Pucharu Polski - czwartoligowe Orlęta Reszel. Trzeba jednak przyznać przez godzinę zespół, który w tabeli czwartej ligi zajmuje 13. miejsce, był niemal równorzędnym zespołem dla Concordii. Co prawda już w pierwszej minucie Adam Duda mógł rozwiązać worek z bramkami, ale jego strzał obronił bramkarz rywali. W pierwszej połowie żaden z piłkarzy nie zdołał umieścić piłki w siatce i na przerwę zawodnicy schodzili z sensacyjnym remisem. - Dochodziliśmy do pola karnego, ale brakowało ostatniego podania – mówił Piotr Rzepka, trener Concordii Elbląg. - A obrona Orląt też grała bardzo dobrze.
       Worek z bramkami rozwiązał Michał Kiełtyka w 63. minucie spotkania. Pięć minut później bramkarz gospodarzy po raz drugi wyciągał piłkę z bramki. Strzelcem był Adam Duda, który wykończył składną akcję całej drużyny.
       W 81. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Kuczkowski i można było powiedzieć, że jest po meczu. Co prawda dwie minuty później honorową bramkę dla Orląt strzelił Kacper Nawrocki, ale to było wszystko, na co dziś było stać czwartoligowca. Wynik spotkania ustalił Sebastian Kopeć w 90. minucie. Obrońca gości wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego.
       O tym, z kim Concordia zmierzy się w półfinale WPP (może to być ITS Jeziorak Iława, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie lub Sokół Ostróda) dowiemy się w poniedziałek, 29 maja podczas losowania w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Orlęta Reszel – Concordia Elbląg 1:4 (0:0)

0:1 – Kiełtyka (63 min.), 0:2 Duda (68 min.), 0:3 Kuczkowski (81 min.), 1:3 Nawrocki (83 min.) 1:4 Kopeć (90 min.)

Concordia: Pogorzelec — Kopeć, Lewandowski, Gołębiewski (46' Szmydt), Kiełtyka, P. Pelc (50' M. Pelc), Pietroń (46' Otręba), Watanabe, Słowikowski, Kuczkowski, Duda.