UWAGA!

Elbląska Gala Sportowa

Elbląg, Tak było podczas piątkowej gali
Tak było podczas piątkowej gali (fot. PS)

Zgodnie z wieloletnią tradycją w Bibliotece Elbląskiej odbyła się dziś (22 stycznia), Elbląska Gala Sportowa. Przybyli na nią najlepsi w roku 2009 sportowcy, a towarzyszyli im trenerzy, działacze oraz sponsorzy elbląskich klubów i stowarzyszeń sportowych. Gośćmi honorowymi gali, której gospodarzem był Artur Zieliński, wiceprezydent Elbląga, byli Anna Wasilewska – dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olszynie, Zbigniew Lewicki – prezes Warmińsko – Mazurskiej Federacji Sportu i Helena Pilejczyk – medalistka ZIO ze Squaw Valley. Zobacz fotoreportaż.

Atmosferę uroczystego spotkania zbudowała prezentacja filmu przypominającego najważniejsze sukcesy sportowe elblążan w ubiegłym roku. Głównym akcentem gali było honorowanie nagrodami i wyróżnieniami zasłużonych dla sportu w mieście osób.
       Nagrody finansowe przyznane przez prezydenta Elbląga otrzymali: Marianna Biskup – lekkoatletka, medalistka mistrzostw świat, Europy i Polski weteranów w skoku w dal i trójskoku; Jerzy Ringwelski – trener srebrnej drużyny piłkarek ręcznych juniorek MKS Truso z mistrzostw Polski i Henryk Rudak – od 40 lat związany z elbląskim sportem przewodniczący Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego – laureata pierwszej nagrody w ogólnopolskim konkursie „Sportowe wakacje 2009.
       Listami gratulacyjnymi uhonorowano 12 osób. Okazjonalne grawertony wręczono Krzysztofowi Romanowiczowi, prezesowi firmy Kromet, sponsorowi klubu sportowego Olimpia 2004, dzięki któremu kompleksowo zmodernizowano stadion piłkarski przy ul. Moniuszki oraz Tomaszowi Woźnemu, prezesowi Integracyjnego Klubu Sportowego „Atak” za organizację turnieju mistrzostw Europy w siatkówce na siedząco, uznanego za najlepszą imprezę w sporcie osób niepełnosprawnych w Polsce.
       Warmińsko - Mazurska Federacja Sportu uhonorowała pucharami elbląskie kluby MKS Truso, KS Orzeł i UKS Kontra za dobre wyniki sportowe zaliczane do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży.
       Nie zapomniano o głównych bohaterach wydarzeń na arenach sportowych. Pamiątkowe statuetki wręczono 95 sportowcom i drużynom, medalistom imprez centralnych. Były gratulacje z życzeniami kolejnych sukcesów od wojewódzkich władz sportowych i reprezentantów elbląskiego samorządu. W kuluarach trwała dyskusja o przyszłości elbląskiego sportu, planowanych inwestycjach sportowych w mieście i uczestnictwie elbląskich sportowców w czekających ich zawodach.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • i wszyscy sie cieszyli ze za rok spotkaja sie w mniejszym gronie dzieki naszemu prezydentowi. ..
 • od razu widac kto ma dobre uklady ze Slonina (no moze poza Ringwelskim)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2010-01-22)
 • Czemu nie zostali wymienieni brazowi medaliści Mistrzostw Świata z SSW Fighter? Osiągnięcia na arenie międzynarodowej nie wywodzące się z UKŁADU? A przecież w Klubie Fighter są także mistrzowie Europy i Kraju. Niezła motywacja dla tych młodych ludzi. Ale i bez medialnej banicji w planach kolejne wyzwania. Nie oglądając się na układy walczcie chłopaki. Prestiż jaki wywalczyliście za granicą nie przyćmi żaden lokalny układzik. www. unifight. com - sprawozdanie z zwodów Czech, Praga 2009.Polecam WSZYSTKIM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Unifigt TEAM(2010-01-22)
 • IKS ATAK promuje Elbląg podczas zgrupowań w egzotycznych krajach-2 tygodniowe libacje alkoholowe z kasy PFRON-u i UM. Sportowcy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bar-man(2010-01-23)
 • Ci od tych dziwnych stylów walk - śmiech na sali za rzucanie nożem bieganie po płocie i waleniu się po mordzie to ma być coś wielkiego!!! przestańcie to nie dyscyplina OLIMPIJSKA!!!!!
 • Ta cała Gala to po prostu PORAŻKA !
 • Zgadzam się całkowicie z opinią, że klup sportowy Atak to nie sportowcy a balangowicze. Bawią się za pieniądze podatników, które naprawdę przydałyby się wielu osobom niepełnosprawnym, którzy są w ciężkich sytuacjach. Wstyd, że władze to popierają i goszczą się na ich bankietech
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdegustowana(2010-01-23)
 • Kto to jest Marinna Biskup i za co ona jest nagradzana. Wielka "oldbojka '-śmiechu warte, a wyczynowi sportowcy przynoszący splendor miastu niedocenieni. Jeszcze raz pokazano, że układy układziki są ważniejsze. Oj czas pomyśleć o zmianie wydziału społecznego.
 • do :-( "olimpijczyka" - to które dyscypliny olimpijskie były reprezentowane i osiągnęły ponad gminny poziom? Unifigt jest dyscypliną pretendującą do olimpijskiej a czy do tego dojdzie przekonasz się za 4-5 lat. A swoją drogą to w taki sam sposób można określić biatlon (strzelanie z wiatrówki i pajacowania na deskach), szachy, boks itd. Sprawdź się chłopie na tym "płocie", rzucaniu nożem, mordobiciu a zapomniałeś jeszcze o strzelaniu to może wtedy pojmiesz ile trzeba serca i samozaparcia by dojść do poziomu brązowego medalu Mistrzostw Świata i Europy. Powodzenia :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Unifight Team(2010-01-23)
 • Dla mnie znany sportowiec to taki o którym wiedza na drugim końcu Polski nie wspomnę o Europie. Prosze zrobic sonde o wszystkich wyróznionych czy elblązanie ich znają. Jestem przekonany że 99 % nie bedzie znała nikogo z nich. Dla przykładu piłkarki ręczne znane w całym kraju. Piłkarze nozni Olimpi jako druzyna rozpoznawani w Polsce i co im sie redukuje drastycznie stypendia w połowie roku itd. Wstyd panie Słonina. Jak sie obiecuje to sie wywiązuje z własnych obietnic. Pana koledzy po parti juz w latach 70 obiecywali sztuczny tor do jazdy szybkiej na łyzwach i co i gówno. Wyjedz pan panie prezydencie Elblaga tam skąd pan przyjechał.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jacek Barnaś(2010-01-23)
 • Piszecie takie bzdury, że szok. Zazdroscicie, że ktoś zdobywa punkty na województwa i dostaje za to nagrody, a wy siedzicie na tylkach i potraficie tylko krytykowac? To jest żalosne :/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  człowiek(2010-01-23)
 • A mnie Olimpia Elbląg kojarzy się z kibolami-burakami i napisami na murach. Olimpia - dziady!
Reklama