UWAGA!

Elbląski akcent na ringu w Kaliningradzie (boks)

 
Elbląg, Na zdjęciu Rafał Staszewski z trenerem,
Na zdjęciu Rafał Staszewski z trenerem, fot. nadesłna

Z trzydniowego międzynarodowego turnieju bokserskiego pamięci B.A. Arestowicza z Kaliningradu (Rosja) wrócili pięściarze elblaskiej "Kontry".

W turnieju startowalo blisko 80 zawodników z Rosji,Litwy, Ukrainy, Białorusi,Chorwacji oraz z Polski (UKS "Kontra" Elbląg, "SAKO" Gdańsk i "07 KLEOFAS" Katowice).
       Najlepiej z naszych zawodników wypadł Rafał Staszewski (junior, waga 75 kg), który w pierwszej walce pokonał prze AB w drugiej rundzie zawodnika gospodarzy Jurija Szajchutnikova. Z kolei w pojedynku o złoty medal wypunktował jednogłośnie 3:0 Andreja Ilina z YOP Kaliningrad.
       Paweł Mazurowski (UKS "Kontra" Elbląg) pokonał w drugiej rundzie przez AB Rusłana Pierewodnikova (Klub Bokserski z Gusiewa-Rosja), natomiast w finale uległ 1:2 przeciwnikowi gospodarzy Aleksiejowi Razikovi, tym samym zajmując drugie miejsce w kategorii wiekowej kadet w wadze 70 kg.
       Zdaniem szkoleniowców z UKS "Kontra" Kamila i Krzysztofa Stemplewskich każdy start zawodników w Rosji wpływa na podnoszenie ich umiejętności pięściarskich i na pewno zaprocentuje wszechstronną technika w kolejnych walkach na krajowych ringach.
       Trenerzy nie ukrywają, że chcą jak najczęściej startować w turniejach z udziałem zawodników rosyjskich, ponieważ właśnie z Rosji wywodzi sie czołówka pięściarzy boksu amatorskiego oraz zawodowego.
      
      
Marek Siejk, UKS Kontra Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama