UWAGA!

Kaliningrad kontra Elbląg (pięciobój nowoczesny)

Ponad 80 zawodniczek i zawodników z Kalinigradu i Elbląga wystartuje w zawodach pięcioboju nowoczesnego w naszym mieście. Reprezentanci z elbląskich klubów Orzeł, UKS Orlik i UKS Jedynka od piątku do niedzieli (17-19 listopada) zmierzą się z rówieśnikami z klubu Flota Kalinigrad.

Zawody będą rozgrywane na pływalni i nowej strzelnicy na krytym basenie miejskim oraz na stadionie przy ul. Brzeskiej.
     Rosyjscy pięcioboiści od wielu lat utrzymują sportowe kontakty z elbląskimi klubami prowadzącymi tę dyscyplinę sportu. Współpracę koordynuje Warmińsko-Mazurski Związek Pięcioboju Nowoczesnego z siedzibą w Elblągu. Przynajmniej dwa razy w roku Rosjanie przyjeżdżają na sportowe konfrontacje do Elbląga, elblążanie składają identyczne rewizyty w Kaliningradzie.
     - W ubiegłym roku zwycięzcami tej międzynarodowej konfrontacji w dwuboju i trójboju nowoczesnym byli elblążanie - wspomina Jerzy Kozłowski, trener Orła. - W nadchodzących zawodach także liczymy na dobre wyniki. W dwuboju szanse na zwycięstwo ma Karol Dobrołowicz z UKS Orlik, a w trójboju Maciej Milaniuk i Mateusz Borsukowicz z Orła.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Pięknie tylko czemu tak mało się słyszy o pięcioboju w Elblągu??? Jest to wspaniała dyscyplina sportu, widowiskowa i wszechstronnie rozwijająca. Pamiętajmy także, że mamy zawodników z Elbląga którzy obecnie znajdują się w kadrze na kolejną olimpiadę (Tomek Chmielewski)!
 • a moim zdaniem zawodników z Elbląga widać i słychać... tylko trzeba się akurat trochę bardziej postarać??? W Naszym ELblągu są bardzo dobre kluby z zawodnikami ternującymi pięciobój nowoczesny. Być może jest to dyscyplina może jeszcze zbyt abstrakcyjna jak na nasze elbląskie społeczeństwo, ale jest bardzo ciekawa i raczej przyszłościowa. Nie wiem tylko czy władze naszego miasta oraz ewentualni sponsorzy chcą dostrzec takie kluby jak "ORZEŁ" czy jemu podobne... !!! ??? Takie kluby potrzebują nagłośnienia medialnego i dotacji finansowych... Jest tu b. duże pole do popisu dla przedsiębiorstw które mogą sponsorować klub i zawodników mających wyniki. Ale pokazać można się w każdej sytuacji... Trzeba tylko CHCIEĆ ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  V-boju(2006-11-13)
 • -Tomek; czytałeś ostatnio prezentowane były na stronie portelu notki o zawodach w ŁOMIANKACH oraz w OLSZTYNIE. Brali w nich udział zawodnicy z Elbląga. Być może to przyszłe gwiazdy pięcioboju...? to nic że jeszcze bardzo młodzi... Z tego co jest mi wiadome sama młodzież nie garnie się zbytnio do takich dyscyplin sportowych...? Obecnie ważniejszymi ideałami i wzorcami dla młodzieży są "prochy" i alkohol oraz balety i łatwe panienki, a przede wszystkim bezmyślne łyse gang ...cepy reprezentujące taki półświatek.... Praktycznie z ambicją młodzieży jest COŚ nie takkkk...!!! Faktycznie miejmy nadzieję że nowo wybrane władze Elbląskiego samorządu zrobią coś dla ELBLĄSKIEGO PIĘCIOBOJU...!!! Podziwiam tych którzy uprawiają ten sport. Gratulacje dla zawodników "ORŁA" i WIELKIEGO powodzonka im życzę w zbliżających się potyczkach z Kaliningradem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  miejscowy(2006-11-13)
 • -faktycznie ... zobaczymy jak pójdzie tym zawodnikom. Mam nadzieję, że ATINA , MARTYNA, OLA, i inni sobie podadzą w Elblągu na swoim podwórku. Życzę WAM powodzenia i samych złotych medali...!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  widzowie(2006-11-13)
 • -; miejmy nadzieję, że nie zapeszę...Życzę zawodnikom i trenerowi Jerzemu Kozłowskiemu oraz Tomkowi Kowalskiemu z Klubu "Orzeł" w Elblągu zdystansowania rywali.... Nie dajcie się.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pływak(2006-11-13)
 • Maciek i Mateusz z ORŁA też się nie dajcie rywalom. Powodzenia w zawodach....!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  klubowicz(2006-11-13)
 • czekamy na dobre wyniki jak w ubiegym roku zawodnikow Orlika , powodzenia dla Joli,Karola,Szymona,Agnieszki-oni sa najlepsi-doluzcie ruskim i Orlowi,pozdrowienia dla trenera.
 • Słowa uznania dla Pana Ryszarda Krzysztofowicza - za ogromną pracę i osobowość.
Reklama