UWAGA!

Półkolonie z lekkoatletyką już za nami

 Elbląg, Półkolonie z lekkoatletyką już za nami
fot. nadesłana

Z inicjatywy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki powstał pomysł wsparcia Ośrodków Lekkoatletycznych, które realizują program Ministerstwa Sportu „Lekkoatletyka dla każdego!", formą spędzenia czasu na sportowo pn. „Półkolonie z Ldk!".

Nasz elbląski ośrodek otrzymał też takie wsparcie. Organizacji półkolonii podjął się, współpracujący z programem Ldk!, Międzyszkolny Klub Sportowy „Truso".

- Celem codziennych, trwających dwa tygodnie, spotkań dzieci i młodzieży było nie tylko podtrzymanie aktywności ruchowej, ale także zachęcenie nowych, chętnych młodych osób, które szukają pomysłów na wypełnienie swoich zainteresowań i marzeń – komentuje prowadzący zajęcia Jacek Licznerski.

Bazą, z której korzystaliśmy, realizując zamierzony program było przede wszystkim boisko lekkoatletyczne przy ulicy Saperów oraz Park Leśny „Bażantarnia". Mieliśmy też okazję wyjechać i startować w wakacyjnych zawodach lekkoatletycznych w Białogardzie i Chojnicach. Natomiast wyróżniona przez wojewódzki ośrodek lekkoatletyczny, pięcioosobowa grupa Elblążan wzięła udział w „Ogólnopolskim Finale Ldk! - Cup 2020", który odbył się we Włocławku. Dla wspomnianej grupy moich podopiecznych przygotowano też niespodziankę – obejrzenie i przeżycie atrakcyjnych zawodów seniorskich „Memoriału im. Ireny Szewińskiej", które odbyły się w Bydgoszczy – relacjonuje trener.

inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • No jak to dla nowych dzieci, to wkoncu dla kogo ta polkolonia byla? Zero informacji ze takie cos sie odbedzie. Pewnie tylko dla zawodnikow trenujacych. A pozniej sie dziwia ze elblag spada na psy. Nikt z moich znajomych nie slyszal o tym i nie mial mozliwosci aby jego dziecko skorzystalo z tych zajec. W elblagu jedne wielkie kliki porobione. ..
  • @JanNiezbedny - Nie jesteśmy kliką i nie mam zamiaru tworzyć kliki. Natomiast staram się pozyskiwać, wraz ze swoimi partnerami, środki na działalność sportową. Uczestnikami półkolonii mogły być dzieci i młodzież, która realizuje program Ministra Sportu "Lekkoatletyka dla każdego!"oraz adepci la, którzy do programu mogą dołączyć w 2021 r. Dlatego niezasadne byłyby ogłoszenia bez "bez pokrycia". Opiekun mógł wg założeń PZLA zaopiekować się 12 osobami. Wcale nie musimy spadać na psy - zacznijmy współpracować.