UWAGA!

Rowerami na stację kolejową

 Elbląg, Rowerami na stację kolejową
Fot. MOSiR

Dawny węzeł pruskiej Kolei Wschodniej w Słobitach-Stacji będzie celem marcowej edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych. To mało znane i obecnie nieco ukryte miejsce było w przeszłości ważnym punktem logistycznym. Ruszamy w niedzielę 5 marca o godz. 10 z ronda Bitwy pod Grunwaldem w Elblągu.

Wycieczka wystartuje z elbląskiego ronda Bitwy pod Grunwaldem, a następnie udamy się do Marianki przez Komorowo Żuławskie i Bogaczewo. Tutaj droga zacznie się nieco wspinać, co będzie oznaczało, że zbliżamy się do Słobit-Stacji. Zobacz mapę - 61 km. W drodze powrotnej zajrzymy do Pasłęka, a następnie przez Krosno i Węzinę dotrzemy do Komorowa Żuławskiego. Nasza jazda skończy się tam, gdzie się zaczęła, czyli na rondzie Bitwy pod Grunwaldem. Na trasie będzie dominował asfalt różnej jakości, ale pojawi się także droga gruntowa.

Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, w związku z tym prosimy pamiętać o ubraniu się stosownie do pory roku. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki.

Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, w granicach 15 km/h, dopasowane do długości trasy, warunków terenowych i pogody. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Dłuższy postój będzie w Słobitach-Stacji. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie także słodkiego wsparcia energetycznego oraz gorącej herbaty. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się około godziny 16:00 jest bezpłatny.

Wzorem lat ubiegłych, także w roku 2023, trwa konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach w roku). Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Kto książeczki nie ma, może ją nabyć za 5 zł w siedzibie elbląskiego oddziału PTTK przy ulicy Krótkiej. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, we współpracy z: PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej, Salonem-Serwisem Rowerowym Wadecki i Gminą Elbląg.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama