UWAGA!

Rowerowe odwiedziny Wałów Tolkmita

 Elbląg, Rowerowe odwiedziny Wałów Tolkmita
Fot. MOSiR

Śladów polskiej złotej jesieni będziemy szukać podczas październikowej odsłony Miejskich Wycieczek Rowerowych organizowanych przez MOSiR oraz PTTK. Przy okazji przyjrzymy się Wałom Tolkmita i poznamy historię tego ciekawego miejsca.

Wycieczka wystartuje z Elbląga, następnie udamy się przez Jelenią Dolinę i Ogrodniki w kierunku Tolkmicka, przed którym znajdują się Wały Tolkmita. Po ich obejrzeniu ruszymy – jak warunki terenowe pozwolą – w kierunku wsi Nowinka, skąd zjedziemy do Tolkmicka.

Powrót do Elbląga będzie odbywał się wzdłuż Zalewu Wiślanego, przez Kadyny, Suchacz i Nadbrzeże. Nasza jazda zakończy się na rampie przy skrzyżowaniu ulic Mazurska/Odrodzenia. Zobacz mapę - 50 km. Na trasie będzie dominował asfalt różnej jakości, pojawią się też betonowe płyty i odcinek terenowy.

Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, dopasowane do trudności na trasie i możliwości grupy. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Dłuższy postój będzie przy Wałach Tolkmita i w Tolkmicku. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Udział w wycieczce, która zakończy się około godz. 15, jest bezpłatny.

Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, w związku z tym prosimy pamiętać o ubraniu się stosownie do pory roku. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki.

Wzorem lat ubiegłych, także w roku 2022 trwa konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2022). Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej, Salonem-Serwisem Rowerowym Wadecki i Gminą Elbląg.

Ruszamy w niedzielę, 16 października, o godz. 10 z pętli przy ulicy Ogólnej.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama