UWAGA!

Trwają zbiórki na Olimpię

 Elbląg, Trwają zbiórki na Olimpię
Trwają zbiórki na Olimpię (fot. arch. portEl)

Ponad 6 tys. zł wpłacili kibice i sympatycy Olimpii Elbląga na dwie zbiórki mające pomóc żółto-biało-niebieskim w przetrwaniu w czasie pandemii. Wirtualne derby Elbląga przyniosły prawie 3,4 tys. zł, które zostaną przekazane służbom walczącym z koronawirusem.

Pod koniec marca Olimpia Elbląg uruchomiła dwie zbiórki pieniędzy na popularnym platformie crowdfundingowej z przeznaczeniem na utrzymanie pierwszego zespołu i Akademii Olimpii. Cel jest ambitny – zebranie 1 mln zł na pierwszą drużynę i 500 tys. zł na Akademię.

Wczoraj (16 kwietnia) na zbiórce dedykowanej pierwszemu zespołowi było 4055 zł, Akademia „zebrała” 2055 zł. Piłkarzy z II ligi zdecydowało się wesprzeć 45 osób, największa wpłata wynosiła 1200 zł. Analogiczne liczby w stosunku do drugiej zbiórki wynoszą 500 zł i 16 wpłacających.

Na razie pieniądze ze zbiórki nie są wykorzystywane. „Zarząd Klubu postanowił, aby na ten moment nie konsumować uzbieranej kwoty na konkretny cel, lecz cierpliwie czekać na rozwój wydarzeń związanych z ujawnieniem daty wznowienia rozgrywek Drugiej Ligi. Sytuacja wciąż nie jest jasna, lecz bardzo dynamiczna i wydaje się, że jesteśmy coraz bliżej poznania terminu powrotu na boisko. Z tego względu, aby być przygotowanym na wszelkie ewentualności, uzbierana kwota będzie czekała na wykorzystanie jej we właściwym momencie.” - poinformował klub na swojej stronie internetowej.

Zbiórka nadal funkcjonuje, osoby, które chciałyby wesprzeć żółto-biało-niebieskich mogą to zrobić klikając w odpowiednik link:

Zbiórka na pierwszy zespół

Zbiórka na akademię

 

W wirtualnych derbach wygrali walczący z koronawirusem

3370 zł – tyle wynosi dochód z biletów sprzedanych na Wirtualne Derby Elbląga, które odbyły się w Wielką Sobotę w budynku klubowym Olimpii. Przypomnijmy, że w popularną grę FIFA 20 duet piłkarzy Olimpii: Klaudiusz Krasa i Michał Balewski pokonał Concordię (Bartłomiej Danowski i Rafał Lisiecki) 4:3 i 2:0. Prawdziwymi zwycięzcami są jednak służby, które zostaną wsparte sumą którą udało się zebrać z biletów. Sprzedano 383 bilety w cenach od 5 do 50 zł.

Suma ta może być zwiększona. Na profilu Concordii na Facebooku trwa licytacja koszulki Bayernu Monachium z autografem Roberta Lewandowskiego. Licytować kończy się dziś (17 kwietnia) w samo południe.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama