UWAGA!

W sobotę Pomosty!

 
Elbląg, W sobotę Pomosty!

Już w najbliższą sobotę (21 czerwca) w CSE Światowid ostatni w sezonie turniej tańca towarzyskiego – Pomosty.

Od rana do wieczora na sali sportowo-widowiskowej rywalizować będą pary specjalizujące się w tańcu towarzyskim. Impreza rozpocznie się o godz. 11:00. Na początku będzie można oglądać najmłodsze pary z najmniejszym doświadczeniem. O godz. 13:00 rozpocznie się blok, w którym rywalizować będą pary z klasą D i C. A o godz. 16:00 zaprezentują się najstarsze pary z klasami od D do A. Przewidzianych jest 20 kategorii tanecznych. Zmagania taneczne oceni komisja sędziowska w skład, której wchodzą sędziowie z Krakowa, Radomia, Warszawy, Olsztyna, Gdańska, Kwidzyna.
       - Sędziowie oceniać będą technikę taneczną, ale nie tylko, ważne są u tancerza także umiejętności aktorskie, dzięki którym tancerze przekazują emocje – tłumaczą organizatorzy  - Ponadto znaczenie ma strój, warto zadbać o to aby przyciągał wzrok. Najlepiej suknie szyć dla konkretnej dziewczyny bo wówczas poprzez odpowiednio dobrany krój można uwydatnić atuty tancerki.
       Barwne, mieniące się stroje to także atrakcja dla publiczności. Jak zawsze o atmosferę zadba Pani Edyta Beńko, a oprawę muzyczną przygotuje Piotr Czyżyk.
       Celem imprezy jest konfrontacja umiejętności tanecznych elbląskich tancerzy z tancerzami z całej Polski, a także zachęta do aktywności tanecznej i takiej formy wypoczynku wśród lokalnej społeczności. Taniec towarzyski pokazany jest jako formy wychowania i rozrywki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zwolenników tańca, którzy nie będą mogli uczestniczyć w turnieju, zapraszamy do obejrzenia retransmisji z Pomostów, przygotowanej przez redakcję Światowid.pl, która zamieszczona zostanie w czwartek - 24 czerwca.
      
Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Pomosty” zostanie zrealizowany przy wsparciu Prezydenta Elbląga.
Zyta Wrzos, CT Promyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama