UWAGA!

Nieruchomości z portEl.pl

 Nieruchomości z portEl.pl

Jak kształtuje się rynek nieruchomości? Kiedy najlepiej kupić mieszkanie, sprzedać dom czy lokal? Zobacz porównywarkę cen stworzoną na bazie ogłoszeń portEl.pl. Może to właśnie my pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję.

Jak kształtują się ceny nieruchomości na elbląskim rynku, obserwujemy dzięki naszym ogłoszeniom. Czytelnicy zamieszczają ofertowe ceny sprzedaży. Każdego miesiąca prezentujemy ich blisko tysiąc. Na ich podstawie stworzyliśmy wykresy zmienności średnich cen sprzedaży i wynajmu poszczególnych rodzajów nieruchomości, które pozwalają zorientować się w aktualnych trendach na tym rynku.

Wystarczy szybki rzut oka, żeby zauważyć, że obecna sytuacja ma ogromny wpływ na rynek nieruchomości. Pandemia sprawiła, że dom z ogródkiem stał się prawdziwym obiektem pożądania. Ceny ofertowe domów od marca szybowały w górę, osiągając w czerwcu cenę 3600 zł za metr kwadratowy. Obecnie nasze statystyki pokazują lekki spadek, z naciskiem na słowo „lekki”.

Podobnie sprawa wygląda z wynajmem domów. Od lutego ceny cały czas idą w górę i chyba nic ich nie zatrzyma, bo każdy chce mieć swobodę w czasie, gdy jej brak. Kto nie kupuje gotowego domu, inwestuje w działki budowlane. W kwietniu tereny pod budowę przechodziły prawdziwy boom, ale już dzisiaj sytuacja się uspokoiła i cena za metr kwadratowy wraca do tej, którą znamy z ubiegłego roku czyli w okolicach 100 zł.

W tym roku zdecydowanie więcej zapłacimy za kupno mieszkania i to bez względu na to, czy myślimy o kawalerce czy o kilku pokojach. Ceny szybują w górę już od listopada i jak wynika z ogłoszeń na portEl.pl, obecnie za metr kwadratowy musimy zapłacić nawet około 5 tysięcy złotych za mieszkanie z rynku wtórnego.

Za co zapłacimy mniej? To najlepszy moment na kupno lokalu użytkowego, ich ceny wyraźnie spadły i ta tendencja raczej będzie się utrzymywać. Na podobnym poziomie od wielu miesięcy kształtuje się natomiast cena wynajmu lokali.

Porównywarka cen ofertowych nieruchomości portEl.pl na bieżąco analizuje ogłoszenia z naszego serwisu. Razem z nami możesz wybrać najlepszy moment na kupno, sprzedaż lub wynajem nieruchomości.

 

 

--- autopromocja ---

 

 

 

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie