UWAGA!

Studniówka ZST: Ważne są te dni, których jeszcze nie znamy

- 3,5 roku w szkole to czas nauki, zdobywania wiedzy, nabywania umiejętności. Dorastanie, wiele wiele przyjaźni, miłości. To czas, kiedy staliście się dorośli, dojrzali, bardzo odpowiedzialni – mówiła do maturzystów Zespołu Szkół Technicznych podczas sobotniej studniówki dyrektor szkoły Hanna Mierzejewska. Na balu studniówkowym bawiło się ponad sto osób. Zobacz więcej zdjęć i film.

Maturzyści Zespołu Szkół Technicznych swoją studniówkę zorganizowali w hotelu Nowa Holandia. Jak sami przyznali, trochę się przed nią stresowali, ale przyszli pozytywnie nastawieni, by przede wszystkim dobrze się bawić. - Przygotowania do matury dopiero rozpocznę, dotychczas raczej myślałam o studniówce – śmieje się Patrycja, uczennica klasy o specjalności technik architektury krajobrazu. - Nie wiem jeszcze, co będę robiła po maturze. Pewnie będę łączyć naukę z pracą, być może związaną właśnie z architekturą krajobrazu.

- Egzaminy zawodowe mamy zaliczone. O maturze będziemy myśleć po studniówce – przyznają zgodnie maturzyści z klasy o kierunku budowlanym. - Część z nas pójdzie pewnie do pracy na budowach, część na studia. My już teraz na brak pracy nie narzekamy. Dorabiamy sobie po szkole, całe mieszkania „lecimy” od zera – przyznają Jakub, Miłosz, Bartek i Michał, z którymi rozmawialiśmy. - Już musimy niektóre terminy odmawiać, bo się nie wyrabiamy.

Hanna Mierzejewska, dyrektor Zespołu Szkól Technicznych w Elblągu, podkreślała podczas uroczystego otwarcia balu studniówkowego swoją wiarę w to, że jej uczniowie odniosą na maturze sukces. - 3,5 roku w szkole to czas nauki, zdobywania wiedzy, nabywania umiejętności. Dorastanie, wiele wiele przyjaźni, miłości. To czas, kiedy staliście się dorośli, dojrzali, bardzo odpowiedzialni - mówiła. - Marek Grechuta powiedział, że ważne są te dni, których jeszcze nie znamy. 4 maja one się rozpoczną. Nie wiemy, jakie będą arkusze egzaminacyjne, nie wiemy, co przyniesie czas, ale wiedzę w to, że będzie sukces – dodała wyraźnie wzruszona pani dyrektor. - Wiecie, że się łatwo wzruszam, a to dlatego, że traktuję Was wszystkich jak swoje dzieci - stwierdziła.

 

Zobacz także zdjęcia z portElowej ścianki na Facebooku.

 

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Studniówki

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • na hurtowniach budowlanych zabrało tynku i szpachli
 • Bieda aż piszczy dzieci do żłobka zapisujemy zaraz po otrzymaniu numeru PESEL mija rok dziecko jest na setnym miejscu oczekującym mama nie może wrócić do pracy bo maluchem nie ma się kto zająć chyba że macie 1500 zł na prywatny żłobek ... traci posadę ojciec tyra całe doby nie widzi dziecka jedynie jak śpi... żeby utrzymać rodzinę oplacic kredyty hipotekę ot to cała patologia naszego Elbląga a Witoldzik siedzi żre co najlepsze za nasze pieniądze i szczyci się osiągnięciami brudnego papieru toaletowego i gigantycznymi podwyżkami :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  6
  QbeeQ(2020-01-19)
 • Bieda aż piszczy dzieci do żłobka zapisujemy zaraz po otrzymaniu numeru PESEL mija rok dziecko jest na setnym miejscu oczekującym mama nie może wrócić do pracy bo maluchem nie ma się kto zająć chyba że macie 1500 zł na prywatny żłobek ... traci posadę ojciec tyra całe doby nie widzi dziecka jedynie jak śpi... żeby utrzymać rodzinę oplacic kredyty hipotekę ot to cała prawda naszego Elbląga a Witoldzik siedzi ... co najlepsze za nasze pieniądze i szczyci się osiągnięciami brudnego papieru toaletowego i gigantycznymi podwyżkami :)
 • Kiedyś byly : Technikum :Mechaniczne, Budowlane, Ekonomiczne, Zamechowskie, dziś są Zespoły Szkół. Kiedyś byla praca, dziś albo po znajomości, albo wyjezdzasz z Elblaga. Jezeli rodzice pomogą idzcie na studia, przedluzcie sobie mlodość, Kiedyś była Komuna, a dziś jest PiS i jestem gorszym sortem, ktoremu niedlugo anulują magistra na UG, bo zrobiony za Komuny. I warto zaktualizować paszport, bo po za Unią już dowód nie wystarczy.
 • @gorszy sorry- głupich nie sieją sami się rodzą
 • Niektóre dziewczyny wyglądają jakby były ostro po 30,a obecne studniówki organizowane jak wesela.
 • Już niedługo partia rządząca zabroni nie tylko sexu, ale i malowania, oraz stworzy młodym "raj"na ziemi. @ Prorok
 • @aw63 - To jak zaczęły to miały po 4 lata ? Cos tu nie gra. Zmień czas. .. od 12 roku życia chyba ? Ale to się też nie trzyma kupy, bo chyba po religii. ..
 • Nie przejmuj się aż tak bardzo. Nie turbuj się. I nie stresuj. Dziewczyny są prawie tak samo ładne, jak za naszych czasów (piszę o latach sześćdziesiątych ub. wieku, a nawet ub. Tysiąclecia). Za to mają hotel, chłopcy też, a my co mieliśmy? Jedynie zakrzewienia i wieloletnie lipy, by przed odprowadzeniem partnerek, zdążyć je pocałować, lub bzyknąć, jak ongiś mawiano. Każde pokolenie myśli o kolanach, a nawet powyżej. Mam na myśli nas, chłopaków dawnych. Przy studniówkach, za szkołą nie tęsknij, ok? Hashtagi: #Roman
 • Nie gosc tylko czerwony pazdziernik, z sentymentem wspominajacy prl. Jedz do moskwy do putina.
 • Cieszcie sie ostatnio chwila. Po maturze albo praca z placa, aby nie umrzec, albo emigracja z tego miasta, gdzie rzadzi ospaly mis.
 • nie wierzcie w smętne głupoty, które tu wciskają wam zawodowi czarnowidze. Oni Wam po prostu zazdroszczą tego, co sami popsuli swoją nieudolnością przy przerośniętym ego. /większość z nich i tak nie wie co to jest ego, bo wtedy byli na wagarach/.
Reklama