UWAGA!

5 tys. zł za segregację odpadów

Elbląg, Plastikowe nakrętki to też surowiec wtórny
Plastikowe nakrętki to też surowiec wtórny (fot. Paweł Serocki).

Fundacja Nasza Ziemia zaprasza przedszkola, szkoły i organizacje pozarządowe do udziału w II edycji Konkursu Grantowego. Wystarczy przygotować autorski projekt dotyczący selektywnej zbiórki odpadów i recyklingu. 20 najlepszych otrzyma dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł. Termin zgłaszania projektów upływa 31 stycznia.

W Konkursie Grantowym, którego celem jest wsparcie lokalnych projektów promujących selektywną zbiórkę odpadów i recykling, mogą wziąć przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja, a także średnie i wyższe oraz organizacje społeczne z całej Polski.
     - Aby wziąć w nim udział, należy przygotować autorski projekt, a następnie złożyć wniosek o jego dofinansowanie do Fundacji Nasza Ziemia - mówi Marta Piotrak z tej Fundacji. - 20 najlepszych projektów otrzyma po 5 tys. zł każdy. Termin składania wniosków upływa 31 stycznia.
     Środki z grantów mogą być przeznaczone na nagrody dla uczniów, materiały edukacyjne, organizację „zielonych szkół”, wynagrodzenia dla wykładowców, przejazdy i komunikację oraz inne potrzebne do zrealizowania projektu pozycje, wskazane przez autorów wniosku.
     Szczegóły dostępne są w Internecie: www.naszaziemia.pl/konkursgrantowy i bezpośrednio w Fundacji Nasza Ziemia, ul. Hoża 3 m 5, 00-528 Warszawa, tel. 022 622 81 18, e-mail: fundacja@naszaziemia.pl.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ja tam zbieram jakieś korki plastikowe od butelek dla syna do szkoły.... czy to o to kaman? pytam, bo mam już ich jakieś 500 szut
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mamuśka(2007-01-10)
 • Gorąco popieram,ale dlaczego jest tak mało pojemników do selektywnej zbiórki odpadów?U mnie na osiedlu(ul.Ślusarska-ul.Janowska za garażami) ustawiono je na trawniku-proszę sobie wyobrazić co się tam dzieje po deszczu-błoto i kałuże.Jak my,mieszkańcy mamy dokonywać segregacji,skoro nie możemy dostać się do pojemników?Pisałem kilkakrotnie do ZUO ,a w odpowiedzi otrzymywałem info,że będą prowadzone rozmowy ze sp-nią żeby zmienić umiejscowienie w/w pojemników...cały czas czekamy droga dyrekcjo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  żółty-niebieski-zielony(2007-01-10)
 • Mamuśka chyba o to. Ja też noszę do szkoły syna, ile poszło, to nie wiem, bo nosimy partiami ;-) Makulaturkę też.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ekolog(2007-01-11)
 • Słyszałam że za korki niezle płacą około 50 zł za kilogram, tylko gdzie skupuja ,ktoś wie?
 • A to chyba po to zbieram od pół roku korki, makulaturę i baterię ....
 • bardzo prosze niech mi ktos mądry wytłumaczy dlaczego to jest surowiec wtorny
 • Surowiec wtórny jest część materii zdatna do ponownego przetworzenia a następnie do użytku. SDposobów przetwarzania takiego surowca jest wiele. Ogólnie temat zbiórki jest bardzo ciekawy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Hugoboss(2007-01-11)
 • Korki to troszkę też po to żeby poprostu zdejmować je z butelek , powierzchnia zgniatanej na wysypisku butelki bez nakrętki jest zdecydowanie mniejsza od tych zakręconych. To też ma znaczenie:)
Reklama