UWAGA!

Coraz więcej fizjoterapeutów na zwolnieniach lekarskich

 
Elbląg, Coraz więcej fizjoterapeutów na zwolnieniach lekarskich
(fot. RG)

Akcja protestacyjna fizjoterapeutów w Elblągu się rozszerza. Od poniedziałku na zwolnienia lekarskie poszli pracownicy zakładu rehabilitacji w Szpitalu Miejskim. Dołączyli tym samym do swoich kolegów ze szpitala wojewódzkiego.

Zakład rehabilitacji w szpitalu wojewódzkim, zatrudniający 20 osób, nie przyjmuje pacjentów od 15 maja, od 20 maja podobna sytuacja jest w zakładzie rehabilitacji w Szpitalu Miejskim.
       - Na 12 osób pracuje jedynie kierownik zakładu. 8 osób poszło na zwolnienia lekarskie, pozostałe są na urlopie – powiedziała nam Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego w Elblągu, dodając że rehabilitanci na oddziałach szpitalnych pracują.
       - Nie wiemy, do kiedy potrwa ta sytuacja. W środę okaże się, czy fizjoterapeuci przedłużą zwolnienia lekarskie – powiedziała nam Anna Kowalska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.
       Bez utrudnień pracuje za to Centrum Rehabilitacji przy ul. Królewieckiej. - Popieramy protest fizjoterapeutów, ale pacjentów przyjmujemy bez problemów – powiedział nam Ryszard Werchowski, dyrektor Centrum Rehabilitacji.
       Fizjoterapeuci w całym kraju domagają się podwyżek wynagrodzeń i zwiększenie wycen za zabiegi przez Narodowy Fundusz Zdrowia. 7 maja masowo oddawali krew, biorąc dzień wolny. Następnie w wielu zakładach rehabilitacji zaczęli brać zwolnienia lekarskie. Zaplanowane wizyty pacjentów są przekładane na inne terminy.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama