UWAGA!

Dożynki Powiatowe w Młynarach

 Elbląg, Dożynki Powiatowe w Młynarach

W sobotę, 18 września w Młynarach odbędą się Dożynki Powiatowe. Jak zapewniają organizatorzy, podczas dożynek na stadionie sportowym nie zabraknie atrakcji dla gości w każdym wieku. W programie, oprócz występów artystycznych, zaplanowano między innymi Turniej Gmin.

Sobotnie Święto Plonów w Młynarach rozpocznie się o 12 mszą celebrowaną przez Biskupa Elbląskiego. Po mszy korowód z kościoła, na czele z orkiestrą dętą z Zielonki Pasłęckiej, poprowadzi przedstawicieli gmin na stadion.
      
       Dożynkowi gospodarze
       Tradycyjnie dożynki będą mieć swoich starostów. W tym roku funkcję tę będą pełnić: Bożena Kot (od 1995 roku sołtyska wsi Ojcowa Wola w gminie Młynary. Razem z mężem prowadzi w swojej rodzinnej wsi gospodarstwo rolne, które specjalizuje się w produkcji mleka) oraz Marek Grabkowski (mieszkaniec Karszewa w gm. Młynary, w której wspólnie z żoną prowadzi jedno z większych gospodarstw rolnych na terenie gminy. Głównym kierunkiem produkcji w ich gospodarstwie rolnym jest chów bydła mięsnego. Ponadto aktywnie udziela się w pracach społecznych na rzecz mieszkańców wsi Karszewo, a także gminy. Pełni między innym funkcję menadżera nieformalnego zespołu śpiewaczego „Karszewianki").
      
       Starosta nagrodzi sportowców
       Podczas dożynek Elbląski Szkolny Związek Sportowy dokona podsumowania minionego sportowego roku szkolnego w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów - najlepszym zostaną wręczone puchary i nagrody rzeczowe. Zwyczajowo w trakcie Dożynek Powiatowych zostaną wręczone również nagrody starosty za osiągnięcia sportowe. Laureaci zostaną uhonorowani w ramach inauguracji sportowego roku szkolnego. W tym roku wyróżnienia starosty otrzymali:
       - Wiesława Balcerak - od 10 lat członkini Klubu „Horse-Shoe” w Elblągu, od 8 lat pełniąca w nim funkcję skarbnika, a także aktywnie angażująca się w działalność społeczną na rzecz stowarzyszenia. Nawiązuje kontakty ze sponsorami, zajmuje się przygotowaniem zawodów w rzucie podkową, licznych konkursów oraz sprawuje pieczę nad ich przebiegiem. Jest organizatorem i koordynatorem Międzynarodowych Zawodów w Rzucie Podkową o Puchar Starosty Elbląskiego, odbywających się corocznie z udziałem radnych i pracowników samorządowych z terenu powiatu elbląskiego oraz reprezentacji klubów w Polsce i Szwecji.
       - Martyna Polkowska - uczennica Zespołu Szkół w Pasłęku, zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w biegu na 400 metrów przez płotki w 2010 r., w której to dyscyplinie od trzech lat należy do ścisłej czołówki krajowej. Obecnie posiada trzeci wynik wśród juniorek młodszych.
       - Henryk Hucz - aktywny społecznik, wieloletni trener jazdy konnej. Jego podopieczni odnoszą liczne sukcesy na arenie ogólnopolskiej (złoty medal Mistrzostw Polski Doroty Jackowskiej). Pan Hucz by wielokrotnym Mistrzem Polski w skokach przez przeszkody oraz uczestnikiem słynnego wyścigu - Wielkiej Pardubickiej. Niekwestionowanym sukcesem jest czterokrotne uzyskanie tytułu wicemistrza Polski w konkursach jeździeckich oraz udział w licznych eliminacjach na całym świecie, m.in. w Kanadzie, USA, Niemczech i Francji.
       - Piotr Borysewicz - pracuje społecznie jako instruktor lekkiej atletyki w KS „Polonia” w Pasłęku. Jego podopieczni odnoszą liczne sukcesy sportowe oraz rozwijają swoją pasję. Oprócz tego bierze aktywny udział w organizacji wszystkich imprez sportowych organizowanych przez Klub Sportowy i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pasłęku. Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu sekcja lekkiej atletyki KS „Polonia” Pasłęk zdobyła dwa złote i jeden srebrny medal na Mistrzostwach Polski LZS.
       - Jan Durka - nauczyciel wychowania fizycznego z wieloletnim stażem w Zespole Szkół w Młynarach, prezes UKS „Syrenka”, członek Zarządu Elbląskiego Okręgowego Związku Koszykówki. Odznaczony medalami Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego oraz odznakami honorowymi resortowymi w dziedzinie kultury fizycznej. Od lat uczestniczy w Ogólnopolskim Zlocie Młodzieżowych Animatorów Sportu organizowanym przez Elbląski Szkolny Związek Sportowy, na którym jego podopieczni uzyskują najwyższe noty. Uczestniczy i jest współorganizatorem wielu imprez sportowych, turniejów i zawodów związanych z Igrzyskami Młodzieży Szkolnej i Gimnazjadą. Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu Szkoła Podstawowa w Młynarach odnosi liczne sukcesy i plasuje się na I miejscu w punktacji generalnej Szkolnego Związku Sportowego.
       - Kacper Oleszczuk - uczeń Zespołu Szkół w Pasłęku, zawodnik odnoszący liczne sukcesy w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim. Stale podnosi swój poziom sportowy, co sprawia, że niedługo może być liczącym się sportowcem na arenie ogólnopolskiej. Do najważniejszych osiągnięć należy zaliczyć m.in.: złoty medal w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą na Mistrzostwach woj. warmińsko - mazurskiego w 2009 r., złoty medal w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą w Warmińsko–Mazurskiej Olimpiadzie Młodzików w 2009 r., I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w 2009 r., III miejsce w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Wojewódzkich w Olsztynie (2010 r.), II miejsce na Mistrzostwach Polski LZS w Zamościu (2010 r.).
       - Mariusz Perlejewski - długoletni działacz sportowy i promotor piłki nożnej w gminie Młynary. Jako trener poświęca wiele czasu na pracę z dziećmi i młodzieżą w Klubie Sportowym „Syrena” Młynary. Przynosi to efekty w postaci sukcesów prowadzonych przez niego drużyn na zawodach wojewódzkich. W 2010 r. juniorzy KS „Syrena” Młynary awansowali do ligi wojewódzkiej W-M ZPN. W swojej 17-letniej karierze wychował wielu reprezentantów województwa w piłce nożnej, którzy brali udział w finałach Mistrzostw Polski.
      
       Szczegółowy program Dożynek Powiatowych w Młynarach:

       12 - msza św. w kościele pw. św. Piotra Apostoła celebrowana przez J.E. Biskupa Elbląskiego Jana Styrnę; mszy będzie towarzyszył chór Cantata
       13:30 - korowód z kościoła na stadion, który prowadzi orkiestra dęta z Zielonki Pasłęckiej, a uczestniczyć w nim będą przedstawicielstwa gmin z wieńcami dożynkowymi
       14 - wejście na stadion:
       - przekazanie chleba dożynkowego Staroście Elbląskiemu
       - wręczanie medali i pucharów przez Burmistrza Miasta i Gminy Młynary
       - ogłoszenie o konkursie na wieniec i nalewkę z przedstawieniem komisji
       - wręczanie nagród za osiągnięcia sportowe
       - inauguracja sportowego roku szkolnego i podsumowanie punktacji generalnej
       - prezentacja gmin przez wójtów i burmistrzów
       15:30 - program artystyczny:
       - "Karszewianki"
       - "Szuwary"
       - "Melodie z Godkowa"
       - "Pasłęczanie"
       17 -Turniej Gmin: 5-osobowe drużyny z każdej gminy
       - zmechanizowany rolnik (pchanie ciągnika)
       - rolniczy serwis (toczenie dętki ciągnikowej)
       - polowanie na stonkę (slalom i rzut lotkami)
       - rzut dyszlem
       - żniwa (zaglądanie do worka, slalom, nasypywanie ziarna)
       Ogłoszenie wyników konkursów na wieniec dożynkowy i nalewkę.
       19 - Koncert zespołu "Bez szefa"
       20 - Koncert zespołu "Sztama"
       21 - Koncert zespołu "ABBA Cover"
       22:30 - Koncert zespołu "Focus"
       północ - Koncert zespołu "Konkret"
      
Marek Murdzia, rzecznik prasowy Starosty Elbląskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama