UWAGA!

Elbląg szósty w województwie

 Elbląg, Elbląg szósty w województwie
(fot. nadesłane)

Elbląg wśród laureatów rankingu "Europejska Gmina Europejskie Miasto 2010" w województwie warmińsko-mazurskim przygotowanym przez redakcję "Dziennika Gazety Prawnej" wspólnie z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego.

W Toruniu odbyła się uroczysta Gala, podczas której wiceprezydent Artur Zieliński odebrał dyplom za unijne osiągnięcia naszego miasta. Ranking, który zorganizowany został po raz czwarty wskazuje samorządy, które mogą poszczycić się największymi osiągnięciami w pozyskiwaniu środków unijnych. Brane w nim były pod uwagę wszystkie programy pomocowe, których beneficjentami są zarówno władze samorządowe, jak i przedsiębiorstwa, rolnicy i organizacje społeczne. Elbląg uzyskując 1754,32 punktów uplasował się na szóstej pozycji. Podstawą do oceny była wartość przyznanej pomocy z UE, liczba realizowanych projektów oraz liczba mieszkańców według GUS. Dane pochodziły z dokumentacji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa i obejmowały umowy podpisane do połowy kwietnia 2010 r.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • 6 w wojewodzctwie? A ile mamy MIAST w naszym wojewodzctwie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  masakra(2010-10-07)
 • *wojewodztwie: sorry za blad
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  masakra(2010-10-07)
 • Ho, Ho Zieliniak pewnie z Dobrego Samorządu wystartuje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z polski(2010-10-08)
 • A moim zdaniem pozyskiwanie środków unijnych to inaczej żebractwo, życie na cudzy koszt. Zamiast pracować, produkować, hodować, sprzedawać, kupować -pozyskiwanie pomocyJak to brzmi. Gratuluję dobrego samopoczucia. Cała Polska na europejski socjal.
 • Co za wstyd? Czym tu się chwalić? A jakie inne, tak duże, miasta mamy w tym województwie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kropla(2010-10-08)
 • z tego co się orientuję to Elbląg zajął 6 ste miejsce na 15ście miast . Na 1. miejscu jest Mrągowo, z kolei dla porównania Olsztyn jest na 2gim, wyprzedziły nas takie miasta jak Grunwald czy Janówek Kr. Faktycznie wypadliśmy średnio, mimo że we wcześniejszych badaniach nasze miejsce w tym rankingu (wykorzystania środków unijnych po przeliczeniu na l. mieszkańców itd.) było dość wysokie. Mimo to, należy spojrzyć nierankingowym okiem na to co sie dzieje w mieście i zauważyć, że jednak miasto się rozwija. Ja osobiście nie sądze, by dofinansowania z UE były żebractwem, a szansą na rozwój ! Pozdrawiam Więcej info o rankingu: mragowo.wm.pl
 • Do rozwoju to być może przyczynią się dopłaty na rozwój infrastruktury, choć dobry gospodarz sam buduje i inwestuje a nie wyciąga rękę po wsparcie. Większość dopłat jest jednak przejadana (np. do hektara) więc rozwija roszczeniowe, patologiczne postawy Polaków, utrwala XIX w struktury gospodarcze na wsi itd.
 • Takie to są indiańskie sposoby na życie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2010-10-08)
 • SUKCES! uoooo matko. .. kolejny sukces. .. .juz sie opedzic od sukcesow nie mozna :)
 • Wśród najbiedniejszych z biednych w kraju szóste miejsce huraaaa. A tak poza tym nasze wspaniałe województwo jest na jednym z pierwszych miejsc pod względem biedy i bezrobocia. Więcej takich optymistycznych informacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ..........(2010-10-08)
 • jest 5 miast w województwie my jesteśmy na miejscu 6 xD szacunek! Brawo panie premierze!
 • Elbląg 6-ty w województwie? Czyli 5 miast i miasteczek, a zaraz za nimi Elbląg jako zabytkowa wieś? Urząd odbębnił kolejny serdeczny obowiązek pochwalenia się "sukcesem", który z sukcesem nie ma nic wspólnego. Być może w województwie pomorskim inaczej by to wyglądało? Proszę mi wybaczyć szanowny Urzędzie Miejski że nie skaczę z radości, nie otwieram szampana i nie daję na tacę z tej okazji, ale od ponad (jeszcze) 100 000 miasta wymagam znacznie więcej. Zncznie więcej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z_pozdrowieniami(2010-10-08)
Reklama