UWAGA!

Kolorowo i koncertowo - tak zaczęło się święto miasta

 
Elbląg, Patrycja Markowska na scenie
Patrycja Markowska na scenie (fot. Anna Dembińska)

Rozpoczęło się od zwiedzania browaru. Później posypały się barwne proszki, którymi hojnie obrzucano się nawzajem – na Wyspie Spichrzów odbyło się Święto Kolorów. Z kolei w różnych zaułkach starówki można było usłyszeć rozmaite gatunki muzyczne grane na żywo i mechanicznie – tak w Elblągu obchodzono Święto Muzyki, które przypada 21 czerwca. Wieczorem przyszedł czas na koncerty. Jako pierwszy wystąpił Filip Lato, po nim na scenę weszła Patrycja Markowska. Zobacz zdjęcia z piątkowych Dni Elbląga. 

Artystka po wejściu na scenę zawołała:  - Ale tu pięknie! Uwielbiamy grać koncerty! Mamy nadzieję, że damy tu trochę czadu z wami.
Wokalistka zaczęła od piosenki "Hallo, hallo" i przywitała się nią z publicznością. Później ze sceny popłynęły m.in. takie hity jak "Kołysanka", "Jeszcze raz" czy "Drogi kolego". Patrycja Markowska zaśpiewała także piosenkę "Lustro" razem ze... swoim tatą, Grzegorzem Markowskim. Nie oznacza to jednak, że wokalista słynnego Perfectu przyjechał razem z nią do Elbląga - swoje partie zaśpiewał z ekranu telebimu znajdującego się na scenie. Podczas koncertu można było również usłyszeć utwór w oryginalne wykonywany przez zespół Blur, w Elblągu "Song 2" zaśpiewali i zagrali muzycy występujący z Patrycją Markowską.
Później dla zebranych na Wyspie Spichrzów zagrał Gromee, a następnie C – Bool.
Warto również dodać, że 21 czerwca to nie tylko Dni Elbląga czy zaczynające się lato. To także Święto Muzyki, które powstało w latach 80. XX w. we Francji. W myśl tego wydarzenia muzycy wychodzą na ulice miast i dzielą się swoją twórczością.

  Elbląg, Święto Muzyki na elbląskich ulicach
Święto Muzyki na elbląskich ulicach (fot. Anna Dembińska)

Tak też było podczas Elbląskiego Święta Muzyki, które odbyło się na ulicach starówki. W jej różnych punktach można było usłyszeć zarówno zawodowców, m.in. znakomitych muzyków jazzowych (elbląskim melomanom znanym z jam sessions w klubie Krypta, wielokrotnie występujących w murach Galerii EL czy w klubie Mjazzga), jak i amatorów. Zobacz zdjęcia. Wydarzenie zorganizowało stowarzyszenie kulturalne Co Jest?.

Dni Elbląga 

22 czerwca (sobota)

1. Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ, ul. Zamkowa 1, w godz. 12.00-14.00
Warsztaty czytelnicze inspirowane książką dla dzieci „Pyza na polskich dróżkach” Hanny Januszewskiej połączone z grami i zabawami rodzinnymi.
2. Miasteczko ESWiP / Forum Inicjatyw Pozarządowych w godz. 11.00 – 14.00, przed Ratuszem Staromiejskim ul. Stary Rynek 25
3. Namiot z animacjami dla dzieci w godz. 15.00 - 20.00, Wyspa Spichrzów

Koncerty (Wyspa Spichrzów):
godz. 16.00 - Szalone MDK
godz. 17.00 - Something
godz. 18.00 - Zouzy
godz. 20.00 - Leszcze
godz. 22.00 - Blue cafe
godz. 24.00 - Robert M

23 czerwca (niedziela)
1. Dni otwarte GE w godz. 10.00 - 14.00 hala produkcyjna 20A w Zakładzie Produkcji Turbin ul. Stoczniowa 2
2. 42. konkurs o tytuł najlepszego Kierowcy Regionu Elbląskiego, Targowisko Miejskie ul. Płk. Dąbka w godz. 10.00 - 14.00
3. Spektakl „Pyza na polskich dróżkach” w wykonaniu teatru TeatRyle, Biblioteka Elbląska, Sala "U św. Ducha", ul. św. Ducha 3-7, godz. 17.00

Koncert (Stary Rynek)
godz. 19 - Elbląska Orkiestra Kameralna, Marcin Wyrostek

Wesołe Miasteczko, Wyspa Spichrzów:
Piątek : 12.00-02.00
Sobota : 11.00-02.00
Niedziela : 10.00 – 20.00

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama