UWAGA!

Konkurs na regionalną pamiątkę

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłasza drugą edycję konkursu na pamiątkę regionalną Warmii i Mazur. Na nagrody przeznaczono 15 tysięcy złotych.

- W naszym barwnym i różnorakim regionie brakuje pamiątek, które charakteryzowałyby Warmię, Mazury i Powiśle, a które turysta mógłby kupić i zabrać do domu - mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Poza tym celem konkursu jest zdobycie prac o wysokich walorach promocyjnych, które będą mogły być wykorzystane do promocji regionu podczas licznych imprez. Zależy nam także na kontynuowaniu tradycji, regionalnych wzorów rękodzieła ludowego, rzemiosła wiejskiego itp.
     
     Konkurs jest otwarty i obejmuje dwie kategorie: wyroby symbolizujące region, miejscowość lub lokalną tradycję oraz artystyczne dzieła z lokalnym motywem.
     Przedmiotem konkursu mogą być rzeźby, płaskorzeźby, malarstwo na szkle, plecionkarstwo, kowalstwo artystyczne, garncarstwo, wytwory rękodzieła, maskotki czy opakowania do regionalnych przysmaków.
     
     - W pierwszej edycji konkursu, która odbyła się w ubiegłym roku, komisja konkursowa nie wyłoniła zwycięzców, a tylko laureatów drugich miejsc w dwóch kategoriach - mówi Jacek Protas. - To dowód na to, że zapotrzebowanie na pamiątki jest bardzo duże, a jest niewielu twórców, który pasjonują się tradycjami regionalnymi i wykorzystują je w swojej twórczości. W dodatku nie każdą z takich prac można uznać za pamiątkę z wakacji na Warmii, Mazurach i Powiślu.
     

 


     W ubiegłym roku komisja konkursowa wybrała zestaw prac malowanych na szkle i ceramice Waldemara Majchra (fot. wyżej) i artystyczne dzieła z lokalnym motywem - zestaw ozdobnych płytek stylizowanych na kafle mazurskie lub zawierających wierszyki z ludowych pieśni Justyny Góreckiej (fot. niżej). W tej edycji prace można nadsyłać do 31 sierpnia 2008 r. Szczegóły konkursu na stronie www.warmia.mazury.pl w zakładce turystyka.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama