UWAGA!

Ma „oko” na osiedle Zawada (SMS 03)

 Elbląg, Mł. asp. Cyprian Leszczyński
Mł. asp. Cyprian Leszczyński (fot. KMP Elbląg)

Dzielnicowy jest potrzebny. Patrol policyjny przyjeżdża i odjeżdża, a dzielnicowy zna problemy mieszkańców i pomoże – mówi mł. asp. Cyprian Leszczyński. – Jednak skuteczność tej pomocy jest uzależniona od charakteru człowieka. Jeden godzi się, innych trzeba przekonywać.

Mł. asp. Cyprian Leszczyński ma „oko” na osiedle Zawada, ale także na Rubno. I tak od trzech lat. Twierdzi, że lubi swoją pracę i w niej się spełnia.
       - Przeważają problemy rodzinne i sąsiedzkie – mówi. – Jest też przemoc domowa. Na swojej dzielnicy mam założonych 8 Niebieskich Kart. Takie rodziny odwiedzam przynajmniej raz w miesiącu. Jeśli widzę, że idzie ku lepszemu, odwiedziny są rzadsze. Utrzymuję też stały kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.
       Jak przyznaje mł. asp. Leszczyński głównym problemem ofiar przemocy jest niezdecydowanie.
       - Z jednej strony chciałyby uzyskać pomoc, z drugiej zaś nie wierzą do końca w jej skuteczność, wahają się i zastanawiają na tym, czy robią dobrze – dodaje.
       Skuteczność pomocy zależy od charakteru człowieka. Jeden godzi się, inni są niereformowalni.
       Dzielnicowy Leszczyński spotyka się ze swoimi mieszkańcami m.in. w Punkcie Konsultacyjnym w SDK Zakrzewo. Przyznaje, że przychodzą do niego ludzie ze swoimi problemami i czasem jest ich tak wielu, że czas przyjęć się wydłuża.
       Odwiedza także szkoły i przedszkola, by prowadzić pogadanki i prelekcje np. o bezpiecznych wakacjach czy feriach.
       - Na swoim terenie mam dwie szkoły – podstawową i gimnazjum – wymienia. – Goszczę również w przedszkolu i żłobku. Najbardziej z wizyt policjanta cieszą się najmłodsze dzieci – przyznaje. – Zadają dużo pytań i wszystko chcą wiedzieć.
       Mł. asp. Cyprian Leszczyński interesuje się sportem. W wolnym czasie chodzi na siłownię.
      
       Mł. asp. Cyprian Leszczyński, rewir I, rejon Os. Zawada: Armii Ludowe, Kalenkiewicza, Kasprzaka, Mazurska, Odrodzenia, Pszeniczna, Rodziny Nalazków, Rzepakowa, Szarych Szeregów, Słonecznikowa, Weteranów, Łubinowa, Żytnia.
       Nr SMS-owy: 03
      
       Trwa plebiscyt na Najbardziej Przyjaznego Dzielnicowego Roku - z terenu miasta i powiatu elbląskiego. Przez 40 dni na łamach portElu będą publikowane sylwetki funkcjonariuszy. Czytelnicy będą mogli na nich głosować za pomocą SMS-ów, wysyłanych na nr 7116. W treści należy wpisać DPOLICJAxx, gdzie xx to numer wybranego dzielnicowego, np. DPOLICJA03. Koszt SMS-a to 1,22 zł brutto. Numery dzielnicowych można znaleźć tu, będą też dostępne na stronie Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Głosowanie przeprowadzamy dzięki uprzejmości serwisu przelewy24.pl.
       Komenda Miejska Policji w Elblągu chce przekazać dochód uzyskany z głosowania SMS-owego na cel charytatywny. Natomiast osoby, które zagłosują na wybranego dzielnicowego wezmą udział w losowaniu atrakcyjnej nagrody, jaką jest skuter wart ok. 3 tys. zł zakupiony w firmie SEMAX. (fot. niżej)Uhonorowanie dzielnicowego zapowiedzieli Prezydent Elbląga oraz Starostwa Powiatu Elbląskiego.
      

 


      
       Inni
       Mł. asp. Arkadiusz Deja (DPOLICJA 02)
       Asp. sztab. Andrzej Adamowski (DPOLICJA 01)
      

      

A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama