UWAGA!

Miasto na kolorowo

Elbląg, Miasto na kolorowo

W centrum Elbląga i na Bulwarze Zygmunta Augusta już jutro zostaną włączone świąteczne ozdoby świetlne. W mieście stanęło także pięć choinek z kolorowymi lampkami.

Na ulicach: Hetmańskiej, 12 Lutego, 1 Maja i Nowowiejskiej rozwieszono już sznury z kolorowymi 25-watowymi żarówkami, które zostaną włączone jutro - 6 grudnia.
     - Wzorem lat ubiegłych drzewa u zbiegu ulic 12 Lutego i Gen. Grota-Roweckiego zostaną udekorowane "welonami świetlnymi" - powiedziała Anna Kulik, szefowa wydziału inżynierii miasta w Urzędzie Miejskim w ELblągu. - Razem rozwieszonych zostanie w tym miejscu 30 "welonów świetlnych" w kolorach: białym, czerwonym i zielonym.
     Na Placu Jagiellończyka, przy Urzędzie Miejskim, na pasażu przy ul. Hetmańskiej i w pobliżu katedry św. Mikołaja stanęło pięć choinek, na których zawisło łącznie 1.700 kolorowych żarówek.
     - Dodatkowo, na powitanie Nowego Roku Bulwar Zygmunta Augusta będzie udekorowany 300 kolorowymi żarówkami - zapowiada Anna Kulik. - Zostanie też ustawiona tu choinka, na której zaświeci się 150 lampek.
     Szefowa inżynierii miejskiej informuje, że w związku z częstym niszczeniem dekoracji świetlnych na choinkach przy Pl. Kanstytucji i ul. 1 Maja zrezygnowano w tym roku z ich dekorowania.
     - W zamian ze środków budżetu miejskiego posadzono 3 choinki na Placu Jagielończyka i jedną przy ul. Hetmańskiej - dodaje A. Kulik. - Choinki te w następnych latach, gdy uzyskają odpowiednią wysokość, będą dekorowane w okresie świątecznym.
     
     Z ostatniej chwili: Świąteczne oświetlenie już działa!
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama