UWAGA!

Nowy gubernator Kaliningradu

Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski weźmie udział w posiedzeniu Kaliningradzkiej Obwodowej Dumy, poświęconej objęciu funkcji Gubernatora Obwodu Kaliningradzkiego przez Nikołaja Nikołajewicza Cukanowa. Uroczystość odbędzie się we wtorek 28 września w południe.

45-letni Nikołaj Nikołajewicz Cukanow, mer Gusiewa i lider regionalnego oddziału kierowanej przez premiera Władimira Putina partii Jedna Rosja, zastąpi na tym stanowisku Gieorgija Boosa.  Ten z kolei, były wiceburmistrz Moskwy, a wcześniej wiceprzewodniczący Dumy Państwowej, izby niższej parlamentu Rosji, minister ds. podatków, stoi na czele władz wykonawczych obwodu kaliningradzkiego od września 2005 roku. Jego mandat wygasa 28 września.
       Bezpośrednie wybory gubernatorskie w Federacji Rosyjskiej zostały zniesione w 2004 roku. Obecnie kandydatów na gubernatorów wskazuje Kreml, a zatwierdzają ich lokalne parlamenty. Od niedawna prawo proponowania prezydentowi kandydatów na gubernatorów otrzymała partia rządząca w danym regionie.
      
Edyta Wrotek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • no i mamy przerabane. .. .w samym kalingradzie jest wiecej wojska niz ma polska ale to szczegol wojna tuz tuz zekl bym za miedza wrogowie siedza gdzie tu uciekac ?!?!?!?!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Polakkk(2010-09-25)
Reklama