UWAGA!

Palikot: Popełniliśmy błędy, wyciągniemy wnioski

  Elbląg, Janusz Palikot: Z porażki wyciągniemy wnioski, dokonamy korekty i będziemy aktywni
Janusz Palikot: Z porażki wyciągniemy wnioski, dokonamy korekty i będziemy aktywni (fot. WS)

Okazało się, że mieszkańcy w tych wyborach, gdy Elbląg jest w bardzo trudnej sytuacji, jest rozgrzebany, z długami woleli postawić na kogoś, kto jest zawodowym politykiem, da im poczucie większego bezpieczeństwa niż nasza nowa drużyna. Popełniliśmy też błąd dzieląc się na dwa komitety – tak Janusz Palikot komentował dziś (24 czerwca) porażkę swojego ugrupowania w wyborach w Elblągu.

Nie pomogło poparcie Janusza Palikota, jego happeningi i kontrowersyjne wypowiedzi. Nie pomógł Ryszard Kalisz, Marek Siwiec, ani Robert Biedroń, który przyjechał do Elbląga jako „posłaniec dobrej nowiny”. Nie pomógł wreszcie Aleksander Kwaśniewski, który w oficjalnym spocie wystąpił z Ewą Białkowską twierdząc, że to ona jest najlepszą kandydatką na urząd prezydenta Elbląga. Ruch Palikota Elbląg Plus poniósł porażkę w wyborach samorządowych. Nie ma swoich radnych, nie ma swojego prezydenta.
       Tak Janusz Palikot tłumaczył powody porażki:
       - Okazało się, że mieszkańcy w tych wyborach, gdy Elbląg jest w bardzo trudnej sytuacji, jest rozgrzebany, z problemami, z długami woleli postawić na kogoś, kto jest zawodowym politykiem, da im poczucie większego bezpieczeństwa niż nasza nowa drużyna. Ubolewamy nad tym. Popełniliśmy też błąd, że były dwa komitety: Wolny Elbląg i Komitet Ruchu Palikota. To rozbiło nasze głosy mniej więcej na połowę. Stąd, niestety, nie mamy możliwości wzięcia odpowiedzialności za Elbląg, nie mamy radnych, ale wyciągniemy wnioski, dokonamy korekty i będziemy aktywni przez wszystkie następne miesiące, by wynik kolejnych wyborów był lepszy.
       - Jesteśmy nową partią, zaledwie od półtora roku funkcjonujemy na scenie politycznej i musi jeszcze ciężko pracować, by przekonać do siebie ludzi, nie tylko w wyborach parlamentarnych, ale i samorządowych – dodał na usprawiedliwienie klęski w Elblągu.
       Janusz Palikot podziękował Ewie Białkowskiej za pracę, zaangażowanie i za ducha walki w wyścigu do fotela prezydenta Elbląga.
       - W sporcie tak, jak w polityce – porażki dodają skrzydeł i budują - zapewniał.
       W odpowiedzi Ewa Białkowska stwierdziła: - Sport nauczył mnie wielu umiejętności, w tym i pogody w porażce. Pogodę na pewno zachowam. Nie jestem politykiem i może dobrze na polityce się nie znam, ale mimo wszystko się dziwię: po co było w takim razie to referendum, jeżeli wybraliśmy te same osoby do rady?
       Komu swój głos w drugiej turze wyborów przekaże drużyna Janusza Palikota?
       - Wybór między PO a PiS to wybór z piekła rodem – mówił lider Ruchu Palikota. - Z jednej strony -arogancja i pycha, którą Platforma już zaprezentowała , a z drugiej PiS z, jak zawsze, ciągotami autorytarnymi . Szkoda, że nie ma dobrego wyboru. Nie poprzemy ani jednego, ani drugiego komitetu – zapowiedział.
      

  Elbląg, Janusz Palikot zapewnia, że jego partia będzie kroczyć do przodu, by przekonać do siebie wyborców
Janusz Palikot zapewnia, że jego partia będzie kroczyć do przodu, by przekonać do siebie wyborców


       A kto wygra drugą turę wyborów prezydenckich w Elblągu?
       - Jestem przekonany, że minimalnie wygra Platforma – stwierdził Janusz Palikot. - To zły wybór, bo na jej listach są w większości ci, którzy byli odwołani i nie dają żadnej gwarancji zmiany. Ten wybór PO będzie tylko i wyłącznie tym, by PiS nie wygrał – kontynuował Palikot. - Coraz mniej jest bowiem tych, którzy wierzą w Platformę, a coraz więcej tych, którzy głosują za nią, bo się boją PiSu. Ale i tak lepsza jest kulawa Platforma niż rządy PiSu.
       Jakie pomysły na Elbląg, na najbliższe miesiące, ma  Ruch Palikota?
       - Musimy przekonać mieszkańców, że my nie rzucamy słów na wiatr, przekonać nagłaśniając sprawy i patrząc władzy na ręce – zapowiedział lider. – To sprawi, że ludzie zaufają nam w następnych wyborach.
       Czy wówczas do gry powróci i Ewa Białkowska?
       - Na pewno wrócę. To są moje pierwsze kroki i może nie jestem wytrawnym politykiem, ale na pewno się nie poddam – stanowczo zapewniła.
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A może dla ludzi ważniejsza jest stabilna praca, rodzina i poczucie bezpieczeństwa niż marihuana, homoseksualiści itp odmienności, którymi ta grupa się zajmuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43
  16
  rolio(2013-06-24)
 • Janusz, wyp. ..
 • elbląg = frajerląg
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  12
  masakra(2013-06-24)
 • Problemem Elblaga jest brak checi wpływu mieszkanców na losy miasta. Tak, tak, frekwencja 36 % mówi sama za siebie. Jest wszystko jedno kto zarzadza miastem. Kazdy politykuje, krytykuje, ale jak ma poświecić pięć minut pomiedzy godziną 6,a 22 na oddanie głosu - to już za duzo. Lepiej wygrzać tyłek na plazy lub nad jeziorem. Dla tego miasta nie warto juz nic robić. I tak mieszkancom jest wszystko jedno i zawsze bedzie źle. Przykre to - ale prawdziwe. .Bez względu na to kto bedzie rzadził teraz i w przyszłosci - PO, PIS, SLD. .. .. czy inni - to chyba przestanie byc moje miasto.
 • Stawka w tych wyborach była bardzo wyska -Elbląg wciąż nie schodzi z mass-mediów. Wynik tych wyborów to "dostrojenie" społeczeństwa do kolejnego programu HIPNOZY. Elblążanie -"wybraliście" bardzo dobrze. Te same twarze, na które tak narzekaliście ostatnimi laty, będą dalej troskliwie dbać o Wasze dobro. Zajmą się profesjonalnie i na najwyższym poziomie Waszym nieszczęściem i problemami. Zaufajcie im ponownie. Drobne roszady partyjne -które były konieczne do skorygowania rosnącego społecznego niezadowolenia- sprawią, że miasto Elbląg (jak zawsze) zacznie dynamicznie się rozwijać. Gratulujemy Wam trafnego wyboru. To dzięki Waszym głosom, Waszej ofiarności i Waszemu zaangażowaniu w podtrzymanie "status quo" naszego stabilnego systemu partyjnego, nasz wspaniały Kraj będzie mógł odetchnąć z ulgą, i spokojnie przygotować się do kolejnych wielkich wyzwań. Kolejnych wirtualnych kontrolowanych kryzysów, kolejnych wizualizowanych przed Wami problemów. Dzięki Wam, drodzy Elblążanie, znowu będziemy mogli karmić społeczeństwo statystykami, prostymi wskaźnikami ekonomicznymi - by tłumaczyć mu sens życia. Elblążanie - jesteście wspaniali - zdaliście Wasz egzamin z korporatokracji na piątkę! Nawet nie trzeba było znacząco korygować wyników komisji wybiórczych. Wiedzcie jedno - Klub Bilderberg jest z Was naprawdę dumny. Wyniki "Waszych" wyborów zostaną wpisane złotymi zgłoskami w nową historię osiągnięć masowej socjotechniki. Tak trzymać mieszkańcy Elbląga! Serdecznie Wam dziękujemy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  6
  MinisterstwoPropagandy(2013-06-24)
 • Jeszcze jedno 'może': A może to była tylko żółta kartka z informacją: traktujcie nas jak podmiot. Z drugiej strony może nie oznaczała wcale: zapraszamy do konkursu piękności: kto przekopie? kto przeniesie do pomorskiego? kto otworzy korytarz powietrzny?, itp. Może po to było to referendum, Pani Ewo i Panie Januszu? Wybór wcale może nie z piekła rodem. A że się nie udało. Pech. Zły dzień. Brak szczytu formy. Jak w sporcie.
 • Rolio, pitolisz. Zapomniałeś jeszcze o rozdziale państwa od kościoła. Ruch Palikota ma sporo konkretnych pomysłów na rozwój, po prostu kojarzysz go z kontrowersyjnymi tematami, które też są ważne. Pani Białkowska miała konkretne pomysły. Niestety Palikot jest zbyt jaskrawy i głośny, żeby zmęczony lud za nim poszedł. Trudno się jednak nie zgodzić z prognozą drugiej tury - najgorsze, że ktokolwiek wygra, natychmiast obwieści światu, że lud go kocha.
 • Wynik wyborów jest zrównoważonym podejściem do wyborów. jeśli Ruch Palikota lub kota pali jest innego zdania to dlatego, że nie weszli w płaszczyznę politycznaą oszołomy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  5
  konwersja(2013-06-24)
 • Pan nie jest dla mieszkańców autorytetem
 • Ja tam nie wiem, ale na mieście mówią, iż z Palikotem i Białkowską był w Elblągu ten problem, że kobieta jest dobrym sportowcem, ale żadnym politykiem. Zaś Palikot na szefa struktur w tym mieście wybrał sobie przekręciarza, rasistę, homofoba i oszołoma, który nie dość, że skłócił całe środowisko, to w dodatku potajemnie (nie wiem czy również dla Palikota czy tylko dla PKW) wspierał pod stołem i za pieniądze RP konkurencyjnego kandydata, kiedyś członka RP i znajomego z pewnej lewej fundacji, niejakiego pana Kraśniańskiego z KWW Wolny Elbląg. Polecam dziennikarzom przyjrzeć się tej sprawie, bo śmierdzi pod niebiosa :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  3
  FundacjaLewyBudżet(2013-06-25)
 • 36% to bardzo wysoka frekwencja. Zwoccie uwage, ze 20 tys osob wyjechalo z tego miasta za chlebem, nie kazdy mogl wrocic i wziac udzial w wyborach. Prawdopodobnie teraz poszli na wybory ci, ktorzy podczas referendum zostali w domu nie wierzac, ze krzykaczom uda sie uzbierac wymagane minimum fekwencji. W drugiej turze stawiam na pania Gelert. Czas by kobiety wziely stery w swoje rece, mozna wtedy oczekiwac codzienej, spokojnej pracy dla dobra miasta zamiast buty i nieudolnosci poprzednika.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  10
  Magda...(2013-06-25)
 • I kto to mówi wielki mi autorytet !
Reklama