UWAGA!

Parlamentarzyści Koalicji: "Bałagan ze szczepionkami"

 Elbląg, Elżbieta Gelert i Jerzy Wcisła
Elżbieta Gelert i Jerzy Wcisła (fot. Anna Dembińska)

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej mają zastrzeżenia do przebiegu szczepień przeciwko koronawirusowi. Swoje wątpliwości przedstawili na konferencji prasowej, zwołanej przed Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym.

- Jeszcze nie jest wyszczepiona grupa „0”, a zaczynamy szczepić grupę „1”. I już w grupie pierwszej jest bałagan. Chciałabym zadać pytanie: 29 grudnia Komisja Europejska zamówiła dodatkową pulę 100 mln szczepionek. Nasz rząd z tego zamówienia nie skorzystał. Dlaczego rząd nie uczestniczył w 11 spotkaniach z 16 Komitetu Bezpieczeństwa Zdrowotnego Unii Europejskiej? – pytała posłanka Elżbieta Gelert.

Wojewódzki Szpital Zespolony szczepi wyłącznie osoby z grupy „0”. Na szczepienia zapisało się 3 tysiące pacjentów z tej grupy. Do dziś pierwszej dawki nie otrzymało ponad 700 osób Pacjenci z grupy „1” muszą szukać punktów szczepień na własną rękę. A tutaj panuje bałagan. Placówki otrzymują 30 szczepionek na tydzień. Znane są przypadki, że mieszkańcy Elbląga otrzymali propozycję szczepienia w... województwie mazowieckim lub w podelbląskich Młynarach.

- Dlaczego w szczepieniach nie oparto się na placówkach Podstawowej Opieki Zdrowotnej? 80-latkowie na początku skontaktowali się ze swoim lekarzem rodzinnym. Lekarz rodzinny ma całą dokumentację medyczną pacjentów – kontynuowała Elżbieta Gelert.

- W Narodowym Programie Szczepień brakuje terminów, liczb, dat, instytucji odpowiedzialnych. Za to jest pełno sformułowań typu: będzie monitorowane, planowane jest, przewiduje się, dostawy zostaną skorelowane, znajdą się – dodał Jerzy Wcisła, senator KO. 

Dziś odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami opozycji parlamentarnej w sprawie programu szczepień.

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama