UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Powrót dyrektora

 
Elbląg, Mirosław Gorbaczewski (z prawej) ponownie został dyrektorem Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego
Mirosław Gorbaczewski (z prawej) ponownie został dyrektorem Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego (fot.arch.WS)

Elbląski Szpital Specjalistyczny z Przychodnią SP ZOZ ma nowego (starego) dyrektora. W wyniku konkursu bowiem na to stanowisko powołany został Mirosław Gorbaczewski. Nadal nie wiadomo, kto pokieruje Szpitalem Miejskim.

Miasto pod koniec listopada 2012 roku ogłosiło konkursy na dyrektorów obu szpitali. Było to konieczne, gdyż poprzednia dyrektor Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II Wiesława Lech została dyscyplinarnie zwolniona z pracy (jako powód podano działanie na szkodę placówki), z kolei odwołania dyrektora Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego domagali się w ub. r. agenci CBA zarzucając Mirosławowi Gorbaczewskiemu naruszenie tzw. ustawy antykorupcyjnej. Ustawa zabrania bowiem prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, a dyrektor Gorbaczewski prowadził w tym samym czasie prywatny gabinet lekarski. Prezydent Elbląga rozwiązał z nim umowę o pracę. Jednak do czasu rozstrzygnięcia konkursu to Mirosław Gorbaczewski zarządzał szpitalem.
       W styczniu 2013 r. konkursy na dyrektorów obu szpitali miały zostać rozstrzygnięte. Już wiadomo, że póki co, nowego dyrektora nie będzie miał Szpital Miejski. 
       - 22 stycznia br. odbyły się posiedzenia Komisji konkursowych powołanych w celu wyłonienia dyrektora i dyrektora ds. lecznictwa Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu - poinformował nas dziś Kamil Czyżak z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Biorąc pod uwagę fakt, że do 3 stycznia 2013 r. tj. terminu ustalonego jako końcowy do złożenia ofert, na przedmiotowe konkursy wpłynęło tylko po jednej ofercie, zgodnie z art. 49 ust. 3 ustawy o działalności leczniczej, w ciągu 30 dni konkursy zostaną ogłoszone ponownie.
       Rozstrzygnięty został natomiast konkurs na dyrektora Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Komisja spotkała się 29 stycznia.
       - Na ten konkurs wpłynęły cztery kandydatury - mówi Kamil Czyżak. - Komisja konkursowa, po przeanalizowaniu złożonych dokumentów, wyłoniła trzy oferty spełniające wymagania formalne. Ostatecznie na stanowisko dyrektora Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego został wybrany Mirosław Gorbaczewski.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama