UWAGA!

Pożar w szkole muzycznej

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 64
  komentarze
 • Zobacz
  fotoreportaż
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Pożary i podpalenia
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
2014-01-18
Aktualizowany 2014-01-18 15:40
 
Elbląg, Budynek szkoły muzycznej jest w remoncie, kłęby dymu wydobywają się zza rusztowań
Budynek szkoły muzycznej jest w remoncie, kłęby dymu wydobywają się zza rusztowań (fot. WS)

Dziś (18 stycznia) około godz. 12 w budynku szkoły muzycznej przy ul. Traugutta wybuchł pożar. Na miejscu są strażacy, trwa akcja gaśnicza. Zobacz zdjęcia.

- O godz. 12.15 do Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Elblągu wpłynęło zgłoszenie o kłębach dymu wydobywających się z budynku szkoły muzycznej - mówi st. kpt. Przemysław Siagło, rzecznik prasowy KM PSP w Elblągu. I dodaje: - Na miejscu okazało się, że pożar wybuchł na najniższym poziomie budynku, w magazynku gospodarczym przylegającym do składziku, w którym były składowane materiały budowlane wykorzystywane do remontu szkoły. Powstało bardzo silne zadymienie. Czarny dym wydostawał się oknami oraz instalacją wentylacyjną. Po godz. 14 strażacy ugasili ogień i przystąpili do oddymiania pomieszczeń - kończy st. kpt. Przemysław Siagło.
       Mimo ugaszenia pożaru w pomieszczeniu, w którym on wybuchł, działania straży pożarnej w budynku szkoły muzycznej trwają nadal. Jak się okazało, wysoka temperatura i duże zadymienie przedostały się szybami wentylacyjnymi na wyższe kondygnacje, w tym również na salę koncertową. Źródło ognia prawdopodobnie znajduję się między stropem sali koncertowej a dachem budynku. W akcji gaśniczej biorą udział cztery zastępy w wozach gaśniczych z JRG1 i JRG2 oraz drabina. Jest też JRG 1 Olsztyn - jeden samochód do obsługi butli z aparatów Ochrony Dróg Oddechowych. Zadysponowano również na zabezpieczenie działań zespół pogotowia ratunkowego. Dla zabezpieczenia miasta ściągnięto cztery zastępy strażaków w wozach ratowniczo-gaśniczych: po dwa z OSP Jegłownik i OSP Krzewsk.
       Jak nas poinformował st. kpt. Przemysław Siagło przed godz. 16 do akcji gaśniczej przybyły również zastępy strażaków z OSP Markusy i OSP Nowakowo.
      
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama