UWAGA!

Raczej spokojnie - minął weekend

Spokojnie i bez przykrych wydarzeń minął kolejny w tym roku „długi weekend”. Długi, bo dla wielu z nas zaczął się w środowe popołudnie i zakończył w niedzielę wieczorem.

- Cieszy to, że przez te cztery dni nie było żadnego wypadku - mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego elbląskiej komendy policji. - Odnotowano za to 29 kolizji. 80 kierowców ukarano mandatami, z tego połowa to te za przekroczenie dozwolonej prędkości. Tych za szybkich jest więcej, bo wyczyny aż 34 z nich upamiętniły miejskie fotoradary. I oni też poniosą karę.
     Aż 10 kierowców siadło za kierownicę pod wpływem akoholu, o pięciu można śmiało powiedzieć, że byli wręcz pijani. 16 osób zapłaci też karę za jazdę bez pasów i za przewożenie dzieci bez fotelików.
     Policja zapowiada konsekwentną walkę z piratami drogowymi. - Zdecydowanymi represjami dotknięci będą kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość - mówi Jakub Sawicki. - Zwracamy się z apelem o zachowanie na drodze ostrożności i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów prawa.
     Te uwagi radzimy wziąć sobie do serca i rozumu, bo już pod koniec tego tygodnia czeka nas kolejny szczyt komunikacyjny - zaczną się przecież wakacje.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama