UWAGA!

W ratuszu o kryzysie ukraińskim

 Elbląg, W ratuszu o kryzysie ukraińskim
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

W związku z sytuacją na Ukrainie prezydent Witold Wróblewski zwołał dziś posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wzięli w nim udział: wiceprezydenci Elbląga – Janusz Nowak i Michał Missan, sekretarz miasta Artur Zieliński, dyrektor Departamentu Zarządzania Kryzysowego Tomasz Świniarski, dyrektor Departamentu Edukacji Małgorzata Sowicka, dyrektor Elbląskiego Centrum Usług Społecznych Beata Kulesza oraz dyrektor ZBK Jacek Migdalski.

Podczas spotkania omówione zostały możliwości ewentualnego przyjęcia przez elbląski samorząd uchodźców z Ukrainy, którzy mogą szukać w naszym kraju bezpiecznego schronienia. Analizowane były między innymi możliwości zakwaterowania i zaprowiantowania tych osób oraz zapewnienia im w razie konieczności opieki medycznej. Zgodnie z wykazem obiektów przeznaczonych dla cudzoziemców, który ujęty został w Wojewódzkim Planie Zarządzania Kryzysowego, w Elblągu mamy 420 miejsc w czterech salach gimnastycznych przy elbląskich szkołach, które uruchomione mogłyby zostać w pierwszej kolejności do zakwaterowania uchodźców. W obawie, że ilość tych miejsc może być niewystarczająca prezydent polecił również przygotowanie kolejnych placówek oświatowych, które mogłyby stać się bazą noclegową dla uchodźców oraz zabezpieczenie na ten cel dostępnych lokali z zasobu komunalnego.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Pomoc ukraincom uciekającym przed wojną to Nasz obowiązek.
 • Czy tylko ja odczuwam wrażenie, że to media dążą do wojny i prowokują ?
 • I będzie tak. Urzędnicy z preziem uciekną, schowają się w schronach, które są w Elblągu. A reszta ludzi niech martwi się sama i siebie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  1
  Bez podpisu(2022-02-13)
 • Ech. .. dać z zasobów komunalnych im mieszkania. A ludzie czekają latami za mieszkaniem, muszą wynajmować itd. Gnieść sie rodzinami w kawalerkach. Ech. ..
 • W 1939 r. Ukraińcy byli jedną z najliczniejszych mniejszości narodowych w Polsce. Pokazali swoje prawdziwe oblicze bardzo szybko, zaraz po napaści Niemiec i ZSRR na Polskę a potem na Wołyniu. Pamiętajmy komu chcemy pomagać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  8
  Jajec(2022-02-13)
 • Co tam Ukraina! W ratuszu mają ważniejsze sprawy do roboty! Piszą listy w obronie TVNu!!! Bronią zagranicznej szczujni siejecej zamęt w Polsce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  10
  Lolka(2022-02-13)
 • O w totka wygrał czy znowu coś sprzedać bedzie trzeba. .. może port i tak tylko kamienie się przeładowuje
 • Brak słów co za pomysł ! Już widzę jak się nam odpłacą za nasze dobre serca.
 • my szykujemy miejsca dla imigrantów a najbogatsi ukraińcy dają dyla, ktoś wątpi że nasi politycy postąpią inaczej?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  0
  asdfgh(2022-02-13)
 • Jak to? Takie heroje, a nie zamierzają bronić swego kraju, tylko od razu chcą spieprzać do znienawidzonej przez siebie Polski? A potem nam podziękują, jak w latach 1939- 1950 za pomocą wideł, siekier i innej broni przerzucanej do Polski od 2014 roku. Jak widać nie wyciągnęliśmy jako Naród żadnych wniosków z lekcji historii i aż przebieramy w swojej głupocie nóżkami, żeby powtórzyli nam Wołynkę i bez dwóch zdań to zrobią.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  4
  Black(2022-02-14)
 • Jaka wojna atomowe lub wodorową itp bombą walną i cała ziemia zginie od razu śmierć. dla mnie to śmieszne dwóch prezydentów Ukraina i rosi do gadać nie umieją się to atomy odpalą i po ziemi. koniec tematu
 • RobertKoliński Dlaczego rasistowskie państwo polskie i rasistowskie jego władze do jednych, niesłusznych, kolorowych uchodźców chcą strzelać, głodzą ich i mordują po lasach, odgradzają drutem kolczastym etc. , ale innych, jeszcze nieistniejących a już słusznych, bo z rozkazu jankeskiego okupanta i zbrodniczego nadzorcy, chcą bez szemrania, na złość sąsiadom, przyjmować? Kto wytłumaczy ten systemowy RASIZM i hipokryzję nadwiślańskiego reżymu? #NasiOkupanci, #yanksGoHome! Hashtagi: #oligarchia, #burzuazja, #wyzysk, #rasizm, #tusk
Reklama