UWAGA!

Widzowie nagrodzili radnych, ale nagrody wręczyć nie mogli

Radny PO Jerzy Wcisła w Elblągu i Józef Szczurek, radny SLD w Braniewie otrzymali najwięcej głosów w plebiscycie Telewizji Elbląskiej na najlepszego radnego 2008/2009. Obaj otrzymają pamiątkowe statuetki wykonane przez firmę Pujan. Niestety, w Elblągu Telewizja Elbląska nie otrzymała zgody na wręczenie nagrody w trakcie wczorajszej (25 czerwca) sesji.

- Statuetki przyznaliśmy radnym, którzy otrzymali najwięcej głosów w esemesowym plebiscycie Telewizji Elbląskiej. Z jednego telefonu można było oddać tylko jeden głos - mówi Piotr Marek, dyrektor Telewizji Elbląskiej. - Elbląscy widzowie najaktywniejszym radnym ostatniego roku wybrali Jerzego Wcisłę, radnego Platformy Obywatelskiej. Na drugim miejscu znalazł się Tomasz Lewandowski, również z Platformy, a na trzecim Jerzy Wilk, radny Prawa i Sprawiedliwości.
       Telewizja chciała uhonorować zwycięzców podczas sesji Rady Miasta. W Elblągu nie wyrażono na to jednak zgody.
       - Wstępnie wyraziłem zgodę na ogłoszenie tych wyników i wręczenie nagrody. Dzień przed sesją przedstawiłem sprawę konwentowi seniorów RM, który jednak nie zgodził się na takie rozwiązanie - mówi Janusz Nowak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu. - Konwent argumentował, że dotychczas odbyło się kilkanaście takich rankingów i plebiscytów w naszym mieście i żaden z nich nie był rozstrzygany na sesji, więc wyłom byłby niestosowny. Będę jeszcze rozmawiał w tej sprawie i mam nadzieję, że na przyszłość uda się ją załatwić i będziemy takie nagrody wręczać na sesji.
       W Braniewie problemów nie było. Pamiątkowa statuetka na poniedziałkowej sesji Rady Miasta powędruje do rąk Józefa Szczurka, radnego SLD. Uznanie w oczach widzów znalazło tez zaangażowanie radnych Walentyny Karaś i Dariusza Frąckiewicza.
       Głównym celem plebiscytu był wybór najlepszego, najbardziej aktywnego radnego głosami widzów.
       - Wszystkie sondy dowodzą, że nasi widzowie nie znają swoich radnych, nie potrafią wymienić ich z imienia i nazwiska. Chcielibyśmy, aby radni byli aktywni nie raz na cztery lata podczas kampanii wyborczych, ale na co dzień - mówi Piotr Marek. - Dziękujemy Państwu za udział w pierwszej edycji naszego plebiscytu i zachęcamy do wyrażania swoich opinii na temat wszystkiego, co dzieje się w naszym mieście. Taką możliwość daje między innymi nasza strona internetowa www.tv.elblag.pl. Na niej znajdują się także szczegółowe wyniki plebiscytów.
      
      
      
Redakcja Telewizji Elbląskiej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Państwo socjalistyczne (solidarne) MUSI kontrolować. Inaczej kury ośmielałyby się chować jajka i zamykać kurnik - i lis zdechły z głodu. To sprawa życia i śmierci takiego państwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2009-06-26)
 • osobiscie też bym nie wyraził na to zgody, to nie jest sondaż opiniotwórczy, tak jak zresztą i te gazetowe, 100% tych smsów wysyłali swoi bliscy lub dalsi, to zabawa na której ktoś ma zarobić, tego typu zabawy nie powinny otrzymywać oprawy urzedowej. Od wygrywającego w elbląskiej edycji jest przynajmniej 24 lepszych radnych :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  antyodblask(2009-06-26)
 • www.tv.elblag.pl Radni są śmieszni...
 • Moze takie inicjatywy zmobilizuja radnych do działania. Przypominaja sobie o wyborcach raz na cztery lata. Jasne, ze taki plebiscyt nie ma wartosci sondazowej, ale media wspoltworza rzeczywistosc miasta, sa kreatorami wydarzen i jako takie powinny byc dopuszczone do glosu. ..
 • Politycy, a więc i radni różnych szczebli samorządu, zorientowali się już, że najważniejszy w ich publicznej karierze jest marketing. A więc interpelują, dyskutują na sesjach, "biją pianę", czasem iniciują jakieś banalne pomysły, media to nagłaśniają, bo są to łatwe "newsy", a wyborcom nazwiska takich radnych zostają w pamięci. Gdyby jednak zaszła potrzeba wymienić, jakie konkretne efekty przyniosła ta aktywność nagrodzonych, byłby pewnie nie lada problem. Nagrodzeni elbląscy radni muszą szczególnie dbać o swoje publiczne posady, bo nie mając odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia zawodowego, finansowo staliby marnie. Popieram radnych, którzy nie zgodzili się na wręczenie nagród w czasie sesji, chociaż przypuszczam, że było w tej decyzji trochę zawiści. Ale abstrahując od tej motywacji forum Rady Miejskiej to nie miejsce dla honorowania zwycięzców mało wiarygodnych plebiscytów.
 • Brawo podobają mi się głosy jak również radni, którzy nie dali zdjęć ten plebiscyt był bez sensu
Reklama