UWAGA!

Zamiast stadionu drugi basen

 
Elbląg, Jerzy Wilk
Jerzy Wilk (fot. AD).

Kompleks sportowo-rekreacyjny przy ul. Agrykola, w skład którego miał wchodzić nowy stadion piłkarski, nie będzie budowany – zapowiedział prezydent Jerzy Wilk na dzisiejszej (2 września) konferencji prasowej. Zamiast tego unijne pieniądze miasto zamierza wydać na budowę krytego basenu.

Miasto nie jest wstanie dołożyć do inwestycji przy ul. Agrykola 12 milionów zł. Tyle bowiem wynosi różnica między kosztami realizacji najtańszego projektu tej inwestycji (47 mln zł), złożonego przez firmę Mytych, a pieniędzmi, które jest w stanie zapłacić miasto (35 mln zł, z tego 17,5 mln zł to środki unijne).
       Stadion – jak zapewnił prezydent – będzie modernizowany etapami za pieniądze miasta, aby spełniał wymogi II ligi, a w przyszłości I ligi. W przyszłym roku miasto przeznaczy ok. 2 mln zł na modernizację budynku klubowego, przede wszystkim szatni, by spełniały wymogi drugoligowej licencji, bo zdaniem władz klubu to jest najpilniejsza potrzeba.
       Aby Elbląg nie zmarnował dotacji unijnej (17,5 mln zł), będzie chciał wybudować za to krytą pływalnię – przy ul. Spacerowej, obok basenów kąpieliska miejskiego. Jerzy Wilk jest już po rozmowach z marszałkiem województwa Jackiem Protasem, ma być rozpisany nowy konkurs, na który Elbląg złoży swój wniosek o dofinansowanie budowy basenu. Łącznie basen miałby kosztować ok. 20 mln zł, 17,5 mln byłyby to środki unijne.

  Elbląg, Ten projekt, to już historia....
Ten projekt, to już historia....


       Przypomnijmy, stadion przy ul. Agrykola musiałby zostać zbudowany do czerwca 2015 r., co według elbląskich władz jest nierealne. Możliwe jest natomiast zbudowani w tym terminie krytego basenu.
      
       Większa relacja z konferencji wkrótce.
      
      

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A ja idiota na niego głosowałem. Cyganskie nasienie nic wiecej. Już a. atornigdy w życiu nie zagłosuje na pis przez tego likwid
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  55
  53
  Niecygan(2013-09-02)
 • czemu krytego? zainwestowac w ten odkryty. .
 • a kibice następnemu ściemniaczowi uwierzyli, najpierw złotousty nowaczyk, co się zwał kibicem, a teraz wołk. i tak do usranej śmierci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  39
  35
  rufioo(2013-09-02)
 • Czyli 17,5 mln zł wraca do Olsztyna - w taki sposób pozbawił pan nas stadionu na kolejne 50 lat. Projekt o dofinansowanie basenu nie przejdzie i w taki sposób dalej bedziemy w cz. d.
 • Wilk za rok do widzenia. Dotacja była na Kompleks przy A8 nie na basen. Zanim rozpoczniesz przetargi i budowę nie będzie cię już w ratuszu. Dotacja poszła się jeb. .ć przez bandę nieudaczników rządzących od paru lat i paru tchórzy, którzy nie potrafią podjąć odważnej decyzji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  61
  27
  yacholex(2013-09-02)
 • Taka sama ku. .. jak ten slonina czy jak on tam co był przed Nowaczykiem. On zmodernizuje etapami pod 2 lige a w przyszłosci pod wymogi 1 ligi. Łap. zakłada ze nie awansujemy w najbliższych kilku latach. Tak zmodernizuje jak ten zakład dla niewidomych.
 • To najpierw musi być stadion i zaplecze sportowe, aby się bić o awans. A nie odwrotnie "jak wejdziemy, to zobaczymy". Dramat i zaścianek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  9
  drPaiChiWo(2013-09-02)
 • całe życie głosowałem na PIS i moja rodzina. Teraz w zyciu na nich nie zaglosuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  54
  19
  Córkazmężem(2013-09-02)
 • Żenada, na wiosnę trzeba zbierać podpisy. Zepsuje wszystko. On pieniędzy nie ma ale na obniżke czynszów ma? Pieniądze ze stadionu przeznaczy zapewne na remont mieszkań komunalnych. Tego nie mozna dłużej tolerować! Trzeba pokazać przed wyborami do PE że PIS to arogancja i obietnice to tylko ważne są na okres kampanii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36
  20
  ewalnia(2013-09-02)
 • Dziwię się że niektórzy narzekają na Nowaczyka. Przecież to on w dobrej wierze załatwił 35 baniek na stadion a ten je poprostu wyrzucił. Ciekawi mnie co sie stanie z 17,5 bańki z obligacji? Czy pójdą na czynsze komunalne? Ale mnie ponosi!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34
  22
  ewalina(2013-09-02)
 • widać Wilk lubi chodzic na basen, jeszcze tylko rok będziesz prezydentem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  51
  21
  zks111(2013-09-02)
 • Podziekujcie grupie referendalnej za stadion
Reklama