UWAGA!

Kosmetyki za fałszywym pokwitowaniem

Na trzy miesiące aresztował elbląski sąd kobietę podejrzaną o wyłudzenie towaru o wartości ponad 80 tys. zł. 49-letnia Jadwiga S. działała razem z synem, którego poszukuje policja.

Jadwiga S. miała legalnie zarejestrowaną firmę. W innej firmie, spoza Elbląga, zamówiła partię kosmetyków różnych producentów. Umowa była taka, że po zapłacie za pierwszą partię, Jadwiga S. otrzymać miała kolejną.
     - Kobieta przedstawiła dostawcy sfałszowany dowód wpłaty za pierwszą partię towaru - mówi Aleksander Jurec, naczelnik sekcji do walki z przestępczością gospodarczą elbląskiej Komendy Miejskiej Policji. - Wtedy otrzymała kolejną partię kosmetyków.
     Jak łatwo się domyślić za towar ten również nie zamierzała zapłacić. Oszukana firma zgłosiła sprawę policji. Kobieta została zatrzymana w marcu. W czwartek elbląski sąd zadecydował o aresztowaniu podejrzanej na okres trzech miesięcy. Jej syn jest poszukiwany przez policję. Matka i syn są znani policji.
     - Figurują w naszej kartotece za różne czyny - tłumaczy Aleksander Jurec. - W tej chwili sprawdzamy, czy w przeszłości nie dokonywali podobnych wyłudzeń lub innych przestępstw związanych z działalnością firmy.
     Policji udało się ustalić, że przedsiębiorstwo Jadwigi S. funkcjonowało na elbląskim rynku już od kilku lat. Większość wyłudzonego towaru została przez policję znaleziona i zabezpieczona. Wkrótce trafi z powrotem do dostawcy. Jadwidze S. oraz jej synowi grozi kara do ośmiu lat więzienia.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama