UWAGA!

"Odprysk" sprawy Olewnika. Laboranci przed sądem

 
Elbląg, Proces byłych laborantów z KWP w Olsztynie ma rozpocząć się 13 listopada
Proces byłych laborantów z KWP w Olsztynie ma rozpocząć się 13 listopada (fot. arch. WS)

Z powodu nieobecności obrońcy jednego z oskarżonych, przed elbląskim Sądem Rejonowym nie mógł się dziś (30 września) rozpocząć proces laborantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, którym prokuratura zarzuca sfałszowanie i ukrycie dowodów ze sprawy porwania Krzysztofa Olewnika.

Była szefowa laboratorium kryminalistycznego Jolanta D. i biegły z zakresu medycyny sądowej Bogdan Z. oskarżeni są fałszerstwo i niedopełnienie obowiązków. - Jest to odprysk sprawy o uprowadzenie i zabójstwo Krzysztofa Olewnika - wyjaśnia prokurator Dominika Mońko z Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. - Zostali oskarżeni o popełnienie przestępstw związanych z wydaniem fałszywej opinii oraz utratę dowodów rzeczowych – trzech fragmentów kości. Funkcjonariusze dopuścili się nieprawidłowości związanych z badaniem identyfikacyjnych DNA podczas badań sekcyjnych i posekcyjnych zwłok ofiary.
       - Wyniki badań nie były fałszowane – odpiera zarzuty Jacek Potulski, adwokat oskarżonej Jolanty D. - Pani naczelnik jest niewinna. Jako szef nie odpowiadała za treść opinii, którą sporządzali jej pracownicy. Nie chcę wchodzić w szczegóły – zastrzegał – jednak nie zakładamy skazania.
       Obecny dziś w sądzie Bogdan Z. Nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. On, podobnie, jak Jolanta D., nie przyznaje się do winy. Obojgu grozi kara do 5 lat więzienia.
       Proces nie mógł dziś ruszyć, bo obrońca Bogdana Z. nie stawił się w sądzie. - Prosił o odroczenie rozprawy z powodów osobistych - poinformowała sędzia Magdalena Modrzyńska. Nowy termin został wyznaczony na 13 listopada.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama