UWAGA!

Po nitce do kłębka

51-letnia mieszkanka Pasłęka na własną rękę ruszyła w pościg za włamywaczem. Okazało się, że jest on członkiem grupy, która ma na swoim koncie szereg włamań do piwnic i samochodów.

W poniedziałek (11 lutego) około godziny drugiej w nocy 51-letnia mieszkanka Pasłęka usłyszała niepokojące odgłosy dobiegające z pomieszczeń piwnicznych bloku przy ulicy 11 Listopada, w którym mieszka.
     - Kobieta natychmiast wybiegła na klatkę schodową wraz ze swoim psem i ruszyła w pościg za młodym mężczyzną uciekającym z sąsiedniej klatki – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Dobiegła do uciekającego i złapała go za kurtkę, przewróciła na ziemię i próbowała obezwładnić - pomógł jej w tym własny pies. Mężczyzna był jednak zbyt silny i wyrwał się kobiecie, pozostawiając w jej rękach kurtkę.
     - Po telefonie do oficera dyżurnego pasłęckiego komisariatu, policjanci zaczęli szukać włamywacza – kontynuuje Jakub Sawicki. - Zabezpieczona odzież pozwoliła na wytypowanie i zatrzymanie sprawcy. W działaniach pomógł również policyjny pies tropiący. 16-letni chłopak został zatrzymany w swoim mieszkaniu, ulicę dalej.
     W sprawie zatrzymano 5 osób podejrzanych o dokonanie innych włamań i kradzieży na terenie Pasłęka. Zatrzymani to: 16-letni Mateusz, 15-letni Marek i 15-letni Adrian, a także 18-letnia Kornelia B. i 19-letni Mateusz Ł. Nieletni przyznali się do dokonania kilkunastu włamań i kradzieży. Odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich. 18-letnia kobieta i 19-latek odpowiedzą przed sądem karnym. W mieszkaniach zatrzymanych policjanci zabezpieczyli sprzęt pochodzący z kradzieży na kwotę 5 tys. zł. Skradzione mienie to między innymi: 3 rowery, 2 odtwarzacze samochodowe oraz sprzęt audio. Zatrzymani włamywali się samochodów i piwnic na terenie Pasłęka. Część skradzionego mienia wróciło już do właścicieli.
     Sprawa ma charakter rozwojowy. Czynności trwają.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Brawo dla tej Pani!!!
 • Ta Pani na prawdę była dzielna, chociaż powinna pomyśleć także o sobie bo co by było gdyby chłopak okazał się silniejszy???A policja sobie śpi i nawet jak się coś dzieje to nie zawsze odpowiednio reaguje - to straszne że nie możemy liczyć na nasze Władze tylko na zwykłych szarych ludzi!!!A Pani szczere gratulacje!!!Oby wszyscy ludzie byli tacy a nie przechodzili obojętnie obok problemów-wtedy nie trzeba było by się bać o własną skórę na ulicach!!!Pozdrawiam wszystkich!!!!!
 • Pani gratulacje ale jeżeli DNA lub DNO myśli ze o drugiej w nocy w każdej piwnicy będą nocowali policjanci to chyba się myli. Jak historia długa byli złodzieje, a potem szeryfowie, milicjanci i policjanci i ta zabawa trwa od wieków. Szkoda że ci złodzieje to te trzy procent niewierzących bo reszta przecież przestrzega przykazań i nie kradnie.
 • No, no, miejmy nadzieję, że ta dzielna kobieta zostanie nagrodzona za swoją odwagę i wytrwałość. .. !! Zdecydowanie jej się to należy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tom S.(2008-02-14)
 • Pasłęk sie wybija na czele patologii okręgowej. Najpierw morderstwo starszej babci teraz rozbicie mlodocianego gangu robiacego wlamy do samochodow piwnic i mieszkan a niedlugo bedzie o kolejnym morderstwie. Pobicie ze skutkiem smiertelnym. .. A kolo Bostonu to czasem jak na westernie Ps. Wiejskie patologusy kultury chamy!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dzikidzik(2008-02-23)
Reklama