UWAGA!

Przekręt na oleju

Wczoraj (13 sierpnia) braniewscy policjanci skontrolowali bak poloneza trucka należącego mieszkańca gminy Wilczęta. Pobrali próbkę paliwa i poddali ją tzw. próbie kwasowej. Dowód był niezbity - w zbiorniku zamiast oleju napędowego znajdował się olej opałowy. Właściciel został ukarany 500-złotowym mandatem.

Policjanci nie przypadkowo kontrolowali ten pojazd. Potwierdzali informację, według której właściciel jednej ze stacji paliw na terenie powiatu tankował z dystrybutora olej opałowy wprost do samochodowych baków. Mężczyzna świadomie łamał obowiązujące przepisy. Do jego obowiązków należało dokumentować każdy zakupu oleju opałowego poprzez uzyskanie od kupującego oświadczenia, że nabywany olej przeznaczony jest na cele opałowe. Oświadczenie to powinno być dopięte do paragonu lub innego dokumentu sprzedaży.
     Przez nielegalną dystrybucję oleju właściciel stacji naraził na straty Skarb Państwa. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia. Policjanci nadal wykonują czynności w tej sprawie.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jacek placek na oleju matka krzyczy stój złodzieju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kulawy i połamany(2007-08-14)
 • WOW!!! wiadomość miesiąca na PORTELu. Gratulacje dla policji za jakże odważną interwencję. Teraz pewnie nastanie pokój na Świecie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  retete(2007-08-14)
 • a ja mam w aucie webasto i używam go oczywiscie do celow opałowych czyli grzewczych no i tak sie składa że pobór paliwa jest nie z kąd indziej tylko z baku .może w tym polonezie tez maja takie webasto
 • A nie lepiej jadalny po 5L kupować i wlewać ???
 • ulala... skoro moja ostatnia wypowiedź została wycięta to gratuluję redakcji. Nautów zapewniam że nie było przekleństw. Panowie Redaktorzy....Ziobro niedługo odchodzi....
 • przepraszam Redakcjo, nie podpisałem się
 • tak się robi ciężki szmal w IV RP.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  byznesmen(2007-08-14)
 • postaram się powtórzyć mój post... niech wielce szanowona redakcja raczy to puścić...żeby zarobić na 3 lata więzienia trzeba by przepuścić przynajniej ponad 93.600 litrów opału i to udowodnić oraz być skazanym póki co przez niezawisły sąd( słownie ponad dziewięćdziesiąt trzy tysiące sześćset litrów) ... czemu Redakcja puszcza takie dziwne informacje od dumnych braniewskich policjantów? A jeśli ktoś wątpi w tę liczbę, polecam lekturę ustaw, m.in. ustawy o podatku akcyzowym. Nie lubię jak się robi wodę z mózgów i straszy więzieniem i to 3 letnim... żenada, Panowie redaktorzy
 • Pewnie że nieprzypadkowo! Pan z konkurencji zrobił obywatelski donosik - CO?! W nagrodę dostał flaszeczkę ABIZONKI aby mógł dokonać próby kwasowości - czyż nie TAK!!!! Bohaterscy policjanci!!! po raz wtóry --- zadrżałem!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  anyLIS(2007-08-15)
 • jak to czytam to padam ze śmiechu... to są goście,,,niebiescy ostatnio mają chyba słabe wyniki,,, to POLDKA Z OPAŁEM BUM. DOBREEEEE???!!!
Reklama