UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląska oświata w cyfrach

Każdy, kto po kilkuletniej nieobecności wraca do Elbląga, staje zdumiony - tyle zmian - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 4 lipca 1962 roku.

Takie samo odkrywcze zdumienie budzą liczby, obrazujące rozwój szkolnictwa podstawowego w Elblągu. Oto kilka przykładów. W roku wyzwolenia czynne były w Elblągu tylko 3 szkoły - 14 nauczycieli uczyło 916 uczniów. Dziś w mieście działa 19 szkół, do których uczęszcza 15.700 dzieci, uczy 406 nauczycieli. Dodajmy, że w nowym roku szkolnym otwarte zostaną dwie dalsze szkoły. Jeszcze jeden wniosek - tych 15700 uczniów stanowi ok. 20 procent ogółu mieszkańców miasta.
       Ktoś zapyta może - jaki też poziom naukowy reprezentują nasi nauczyciele, w których ręce przekazujemy nasze dzieci? Odpowiedź pierwsza - nie ma ani jednego nauczyciela niewykwalifikowanego. Odpowiedź druga - z 406 nauczycieli - 32 ma ukończone studia wyższe, 126 ukończyło Studium Nauczycielskie oraz 248 posiada świadectwo Liceów Pedagogicznych. Dodajmy, że nauczyciele wciąż się dokształcają. Odpowiedź trzecia - z 406 nauczycieli aż 133 posiada staż pracy ponad 9 lat nauczania, dzielą się oni bogatym doświadczeniem z młodymi kolegami. Jeszcze o najmłodszych, w 1945 roku było czynne jedno przedszkole dla 180 dzieci. Dziś mamy w Elblągu18 przedszkoli, do których uczęszcza 1556 dzieci. Opiekę nad nimi sprawują 72 wychowawczynie. Wszystkie te cyfry mówią same za siebie.
      
j.r.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama