UWAGA!

W cieniu władzy

Siedziba Prezydium MRN w Elblągu przechodzi ostatnio zabiegi kosmetyczne, informował Dziennik Bałtycki z 31 października 1963 r.

Okazała siedziba Prezydium MRN w Elblągu przechodzi ostatnio zabiegi kosmetyczne. Ponieważ przy takiej okazji coś ciężkiego może spaść na dół, przeto zgodnie z przepisami bhp – zagrożony teren pod prawą stroną ściany frontowej gmachu został zabezpieczony. Zabezpieczenia dokonano przy pomocy dwóch grodzących przejście rur. Na jednej z nich wisi tabliczka z napisem: „Uwaga, roboty elewacyjne. Przejście wzbronione MPRB-Elbląg”.
     I oto rodzi się pytanie, dla kogo zabronione? Nasz dziennikarz był świadkiem jak w momencie, gdy ratuszowy zegar wskazywał godz. 15, z gmachu Prezydium wysypał się rój urzędników, którzy nie bacząc na zakaz forsował obie barierki.
     Mniej wysportowani schylając się przechodzili spodem. Inni dokumentując swą brawurę fizyczną przeskakiwali zaporę niczym poprzeczkę na stadionie. Obrazek taki można ponoć zaobserwować codziennie. Rzecz wydawać by się mogła błaha, ale tu w cieniu siedziby władzy, winnej świecić przykładem, nabiera specyficznego smaczku. To na pewno nie wychowuje licznych obserwatorów tego zjawiska.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama