UWAGA!

Z życia partii

W ostatnich dniach września w „Zamechu” odbyło się posiedzenie egzekutywy Komitetu Zakładowego PZPR, w którym udział wzięli również członkowie egzekutywy narzędziowni, formierni staliwa oraz członkowie egzekutywy Komitetu Elbląskiego, informował Głos Elbląg z 15 października 1957 r.

Przedmiotem obrad było omówienie zagadnień związanych z kierowniczą rolą partii w życiu Zakładów Mechanicznych.
     Towarzysze, zabierający głos w dyskusji nie szczędzili słów krytyki pod adresem Komitetu Zakładowego i Komitetu Elbląskiego, stwierdzając, że organizacje partyjne nie znajdują dotąd skutecznych sposobów i środków przełamania trudności z jakimi „Zamech” boryka się już od kilku miesięcy. Szukano rozwiązania spraw, które – jak jeden z towarzyszy powiedział – „pieką i bolą”. Chodzi o złodziejstwa, kanty, nadużycia i łapownictwo, jakie istnieją w wielu przedsiębiorstwach, a w szczególności – w handlu. M. in. tow. Czernik domagał się, by Elbląska prasa jeszcze ostrzej piętnowała wszystkie nadużycia.
     Tow. Koba poddał ostrej krytyce ustawienie kadr na stanowiskach kierowniczych. Jego zdaniem – sprawy te nie są dotąd załatwiane do końca. Jest jeszcze wiele stanowisk w handlu i przemyśle, obsadzonych przez ludzi z niedostatecznymi kwalifikacjami.
     Stwarza to niezadowolenie i słuszne narzekania pracowników „Zamechu” i całego społeczeństwa. O sprawach tych mówili również tow. Szpakowski, Ziemecki i inni.
     Ponadto tow. Szpakowski mówił o niedostatecznej informacji przekazywanej członkom o wszystkich zamierzeniach naszej partii.
     Tow. Mucha, członek egzekutywy KE, a zarazem przedstawiciel MO, omówił trudne warunki pracy funkcjonariuszy milicji. W wielu wypadkach, np., w interwencjach z powodu awantur rodzinnych. MO była dotąd bezsilna, nie mając podstaw prawnych do czynnego wkraczania w te sprawy. Obecnie MO takie uprawnienie dostała i będzie skuteczniej likwidować bójki i awantury w rodzinach pijaków.
     Sekretarz KE tow. Sawicki zapewnił towarzyszy z „Zamechu”, że Komitet Elbląski będzie prowadził nadal nieubłaganą walkę z wszelkimi przejawami kombinatorstwa i ze złodziejstwem.
     Zarówno wnioski, które podjęto na egzekutywie, jak i atmosfera swobodnej dyskusji, powinny przyczynić się do ożywienia działalności organizacji partyjnej Zakładów Mechanicznych.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama