----
Zamknij



Fot. Jarosław Jaroszuk
UROCZY BRZYDAL - choć skakuny w naszym klimacie nie dorównują kolorami i rozmiarami swoim tropikalnym kuzynom, wcale nie tracą na uroku. Mimo że krajowe gatunki są mniejsze, kryją w sobie równie fascynujące detale. Wystarczy odpowiednie zbliżenie, by dostrzec ich niezwykły mikroświat i uchwycić na zdjęciu ich unikalny charakter.
Wiele razy słyszałem opinię, że pająki są brzydkie, paskudne, a nawet obrzydliwe. Niejednokrotnie miałem wrażenie, że fotografuję coś, co nie każdemu może się podobać. To trudny temat, ponieważ mało kto darzy te zwierzęta sympatią - powiem więcej, niewielu za nimi przepada.
Oczywiście zgadzam się, że istnieją gatunki, które mogą wywoływać ciarki na plecach i gęsią skórkę. Często wynika to z faktu, że patrząc z oddali, dostrzegamy jedynie małego pajączka i odruchowo sięgamy po klapek, by pozbyć się niechcianego gościa.
Ale czy każdy pająk to wcielone zło, które koniecznie trzeba unicestwić ? Spójrzcie na ten kadr i oceńcie sami. Na zdjęciu pyrgun nazielny.
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania
W formularzu stwierdzono błędy!
Ok
Dodawanie opinii