UWAGA!

PKS z Elbląga z najtańszą ofertą

 Elbląg, PKS z Elbląga z najtańszą ofertą
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Czterech przewoźników rywalizuje o umowę na obsługę części miejskich linii autobusowych od 1 kwietnia 2021 roku. Najtańszą ofertę na tzw. pakiet numer 1 złożył elbląski PKS.

Od 1 stycznia w Elblągu będzie obowiązywał nowy schemat połączeń autobusowych i nowe rozkłady jazdy, o czym informowaliśmy tutaj. Zmienią się też przewoźnicy na najbliższe siedem lat. Obsługę linii nr 11, 12, 13, 14, 15, 18, 19 23, 24, 100 (tak zwany pakiet nr 2) będzie realizować konsorcjum firm z Gostynina i Grodziska Mazowieckiego. Na obsługę linii nr 16, 17, 20, 21, 22 (tak zwany pakiet nr 1) ZKM w Elblągu ogłosił nowy przetarg.

Dzisiaj w siedzibie ZKM otwarto oferty w przetargu na pakiet nr 1. Wystartowało w nim czterech przewoźników. Miejska spółka ogłosiła, że na prawie siedmioletnią umowę przeznaczyła prawie 42,3 mln złotych. Najtańsza oferta – elbląskiego PKS – opiewa na 45,6 mln złotych, kolejne – na 49 mln zł (PKS Gdańsk), 54,3 mln zł (PKS ze Świerklańca w konsorcjum z firmą z miejscowości Zendek i Gdańska) i na 58,1 mln zł (Mobilis z Warszawy). W przetargu nie wystartowała spółka Arriva, która woziła elblążan przez ostatnie 7 lat.

Kto wygra przetarg? Przekonamy się w ciągu najbliższych miesięcy, gdy komisja przetargowa szczegółowo przeanalizuje oferty. Do tego czasu pasażerów na liniach 16, 17, 20, 21, 22 będzie przewoził elbląski PKS.

- ZKM po negocjacjach z dwoma lokalnymi operatorami, planuje zawrzeć tzw. umowę zakłóceniową z PKS w Elblągu na obsługę linii autobusowych objętych pakietem nr 1. Umowa będzie obowiązywała do czasu rozstrzygnięcia toczącego się przetargu. Nadrzędnym celem jest zapewnienie ciągłości świadczenia usług na liniach autobusowych – informował nas jeszcze przed świętami Michał Górecki z Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Biedni nie wiedzieli, że umowy się kończą i nie zdążyli. .. .wiem, że byków odwołanie ale trzeba to przewidzieć a nie czekać do ostatniej chwili
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  10
  tak mysle(2020-12-29)
 • Jak zwykle będzie zimno i brudno bo elbląski PKS wygrał Układy Układy bo prezydent i dyr kilomunikacji mają w tym interes
 • Co oznacza zawrzeć tzw. umowę zakłóceniową?
 • Jak prezydent piję kawę u Wójcika bo ten w każdej chwili straszy że pozwalnia a to miasto potem musi utrzymać bezrobotnych tak w Pka też układ by nie zamknąc firmy więc prezydent i NIEPOTRZEBNY ZARZĄD KOMUNIKACJI też się dogadali Zarząd Komunikacji utrzymali ale kosztem ludzi bo nie stracili połączenia
 • Nie zawsze najtańsze oznacza najlepsze. Może powinni zrezygnować z premii za tak zaangażowaną pracę i dołożyć do przetargu. Strzał w kolano z nowymi liniami, ale my możemy apelować/pisać, a oni i tak swoje. Cóż czego oczekiwać od ludzi, którzy może dwa razy w roku transportem publicznym się przejadą. Po coś mają wypasione auta aby starych autobusów z linii 14 lub konstali unikać. Hashtagi: #zkmtozlo
 • Dlaczego ludzie stracili dojazdy na 6 rano bo zlikwidowali połączenia aby Zarząd Komunikacji utrzymać !!!! Prezydent to skandal Zarząd rozwiązać tam za dużo idzie kosztów a więcej połączeń przywrócić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  3
  Arek123@wl(2020-12-29)
 • Zlikwidować Zarząd komunikacji a dołożyć do połączeń!!!! To ludzie na to płacą i chcą jakości a nie układów
 • To kierowcy z pksie w siódmym niebie, 13 brutto i do przodu : D
 • Żadnych zniżek !!! Emeryci też mają dochody i powinni płacić, np 1,00 zł za przejazd, lub 5,00 zł za 7 dni "tygodnik". Teraz od 9:00 do 14:00 jeżdżą sami emeryci i nie płacą ani centa. Nie róbmy z nich dziadów. Chętnie będą płacić bo rozmawiam z nimi na przystankach, bo czują się jak złodzieje, albo "Rumuni"pod kościołem. Tak jest we Szwecji, nie wiem gdzie indziej. Może ktoś dopisze jak tam rozwiązują ten problem ? @ Emeryt.
 • napompują mocniej koła i będą taniej jeździć
 • @Olek12@ - Za te dochody to powinny być 3 linie z rozkładem jazdy co godzinę i to powinno wystarczyć ! Chcesz jechać to patrz w rozkład jazdy. W tych czasach PiSdemii, tramwaj to dobro luksusowe i musi kosztować. Biedniejsi mogą korzystać z własnych samochodów. .. .wychodzi taniej. .. . "Pasażer Nostromo. "
 • Arrivka pa pa. Koniec kręcenia wałków. Sciagania zlomu do Polski z Holandi. Hybrydy 10 letnie. Jezdzace autobusy bez waznych badan technicznych. Przeciez za to predzej czy pozniej ktos Beknie.
Reklama