UWAGA!

Noc grozy w Multikinie

Elbląg, Kadr z filmu „Hannibal”.
Kadr z filmu „Hannibal”.

W piątek 23 lutego o godz. 22 w Multikinie rozpocznie się kolejny Nocny Maraton Filmowy. Tym razem bohaterami wieczoru będą… seryjni mordercy. Na ekranie pojawią się thrillery - „Pachnidło”, „Hannibal” oraz premierowo - „Hannibal: Po drugiej stronie maski”.

Pachnidło
     Jean Baptiste Grenouille przychodzi na świat pewnego letniego dnia 1744 roku na śmierdzącym targu rybnym na jednej z paryskich ulic. Jego matka pragnie ukryć niechciane dziecko pod ladą pośród rybich wnętrzności, jednak przechodnie ratują mu życie. Kobieta zostaje pojmana i stracona. Mały Grenouille spędza pierwsze lata swojego życia w ochronce prowadzonej przez panią Gaillard. Pozostałe dzieci od razu wyczuwają, że niemowlę jest inne niż one i próbują je udusić już pierwszego dnia jego pobytu w sierocińcu. W wieku sześciu lat Grenouille jeszcze nie umie mówić. Jednak staje się jasne, że chłopiec posiada pewien rzadki dar - fenomenalny węch, który staje się jego dominującym zmysłem i narzędziem poznawania otaczającego go świata. W dorosłym życiu wykorzysta ten zmysł, stając się niebezpiecznym człowiekiem.
     Reżyseria Tom Tykwer, scenariusz (na podstawie powieści Patricka Suskinda): Andrew Birkin, Bernd Eichinger, Tom Tykwer. Obsada: Ben Whishaw, Dustin Hoffman, Alan Rickman, Rachel Hurd-Wood. Niemcy 2006.
     
     Hannibal: Po drugiej stronie maski
     Początek II wojny światowej. Na Litwie arystokratyczna rodzina Lecterów opuszcza pośpiesznie swą posiadłość, by ukryć się w lesie przed Rosjanami, kolaborantami i szabrownikami. Dochodzi jednak do rzezi. Na oczach dwójki dzieci - Hannibala i jego młodszej siostry Mishy - giną rodzice i służba. Jakiś czas później w potworny sposób zginie również Misha. Osierocony i oniemiały z przerażenia Hannibal trafia do sowieckiego sierocińca. Dręczony przez rówieśników doprowadza do buntu przeciwko panującym w zakładzie warunkom. W nieprawdopodobny sposób udaje mu się uciec zza żelaznej kurtyny i dotrzeć do Francji, kraju, gdzie mieszka jego jedyny krewny. Po przybyciu do jego posiadłości, Hannibal odkrywa, że jego wuj nie żyje. Chłopca wita tajemnicza i piękna wdowa - Japonka Murasaki Shikibu, potomkini wybitnej pisarki. Jej troska i opieka łagodzą efekty traumy, jakiej doświadczył Hannibal w dzieciństwie i podsycają w nim zainteresowanie muzyką, literaturą i malarstwem, jak również kulturą japońską i jej rytuałami zabijania…
     Reżyseria Peter Webber, scenariusz (na podstawie własnej powieści) Thomas Harris. Obsada: Gaspard Ulliel, Rhys Ifans, Gong Li. USA 2007.
     
     Hannibal
     Udana ucieczka z więzienia otworzyła nowy etap w życiu dr Hannibala Lectera. Korzysta z pełni wolności w słonecznej Italii, choć myślami wciąż powraca do kobiety, która wywarła na nim piorunujące wrażenie. Agentka Clarice Starling też nie może zapomnieć człowieka - wcielenia zła. Jego lodowaty głos i kamienna twarz prześladują ją w snach. Nie podejrzewa jednak, że znów się spotkają. Mason Verger, szósta ofiara Lectera, nie ma szans, by kiedykolwiek zapomnieć swego oprawcę. Potworne okaleczenia codziennie przypominają mu o koszmarze, jaki przeszedł. Dziedzic gigantycznej fortuny dokładnie wie, na co przeznaczy swój majątek. Zemsta będzie słodka i krwawa. Wie również, że jedynym sposobem, by wywabić Lectera z kryjówki jest wystawienie przynęty…
     Reżyseria Ridley Scott, scenariusz (na podstawie powieści Thomasa Harrisa) Steven Zaillian, David Mamet. Obsada: Anthony Hopkins, Julianne Moore, Gary Oldman, Ray Liotta. USA 2001.
     
     
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama