UWAGA!

Przeszłość w Światowidzie

 
materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

Ludzkie wybory, niełatwe relacje, niedomówienia i sekrety składają się na fabułę najnowszego filmu Asghara Farhadi, twórcy nagrodzonego Oscarem „Rozstania”. Dramat psychologiczny -„Przeszłość” już od piątku 6 września, premierowo w Kinie Światowid.

Akcja filmu Asghara Farhadi rozgrywa się we współczesnym Paryżu i koncentruje na losach Ahmada i Marie. Ich wspólne życie zakończyło się kilka lat temu, ale nie zostały dopełnione formalności rozwodowe. Po kilku latach Ahmad przylatuje do Paryża, aby ostatecznie podpisać dokumenty i tym samym doprowadzić sprawę rozwodową do końca. Marie zależy na tym, by stało się to jak najszybciej, bo pragnie wejść w kolejny związek małżeński. Spotkanie po latach przybiera dramatyczny obrót, kiedy Ahmad dowiaduje się, że relacje w domu Marii są dalekie od wzorowych. Z czasem wychodzi na jaw coraz więcej tajemnic, a relacje zachodzące między bohaterami zdają się być coraz bardziej skomplikowane. Choć narracja prowadzona jest w wolnym tempie, to kolejne ujawniane sekrety budzą coraz więcej wątpliwości, dopełniając kolejne części układanki.
       W rolach głównych występują: uhonorowana w Cannes nagrodą dla Najlepszej Aktorki Bérénice Bejo (gwiazda obsypanego nagrodami „Artysty”) oraz Tahar Rahim, laureat Europejskiej Nagrody Filmowej i Cezara za występ w głośnym „Proroku”.
       „Przeszłość” - precyzyjnie skonstruowany, trzymający w napięciu film był jednym z największych odkryć ostatniej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.
      
       Przeszłość to wciągający, wielowymiarowy portret intryg, nabrzmiałych, ukrywanych uczuć, niedomówień, tajemnic, które kładą się cieniem na życiu perskich imigrantów mieszkających pod Paryżem. Janusz Wróblewski, Polityka.pl
      
       Film „Przeszłość” w kinie Światowid od 6 do 19 września. Cena biletu: 12 i 14 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
       Reżyseria: Asghar Farhadi
       Scenariusz: Asghar Farhadi
       Obsada: Bérénice Bejo, Tahar Rahim, Ali Mosaffa, Pauline Burlet
       Produkcja: Francja, 2013
       Czas: 130 min
      
      
Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)