UWAGA!

Uroczyście i z gościem - premiera "Powstania Warszawskiego"

 
Elbląg, materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Dziś uroczystą premierę "Powstania Warszawskiego" organizuje Kino Światowid w Elblągu, jej gościem będzie Piotr Śliwowski, producent wykonawczy filmu, a zaproszeni są na nią wszyscy, którzy chcieliby zobaczyć tę niezwykłą produkcję.

W miniony wtorek, w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się uroczysta premiera "Powstania Warszawskiego" z udziałem władz państwowych, ludzi kultury i przede wszystkim weteranów powstania.
       Sześć godzin oryginalnych kronik; 1440 godzin koloryzacji; 648 000 minut rekonstrukcji - to tylko niektóre liczby obrazujące ogromny nakład pracy i środków włożonych w realizację projektu "Powstanie Warszawskie". Efektem jest 90 minut odbudowanego, pokolorowanego, ściskającego za gardło filmu, który ukazuje powstanie warszawskie z niespotykanym dotąd realizmem.
       Bez wątpienia „Powstanie Warszawskie” w reżyserii Jana Komasy to najważniejszy film tej wiosny. Nie bez powodu było o nim głośno na długo przed premierą. Dlaczego? To pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction - film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych. Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali światowej. Nowa technika realizacji filmu to zapowiedź zupełnie innego doświadczenia filmowego.
       Spotkanie z gościem uroczystej premiery filmu, która odbędzie się 9 maja o godz. 18.00, Piotrem Śliwowskim odbędzie się tuż po projekcji filmu „Powstanie Warszawskie”. Rozmowę poprowadzi Tomasz Gliniecki, elbląski dziennikarz i pasjonat historii, obecnie pracownik Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.
      
       Piotr C. Śliwowski
(ur. 1972 r.) - Szef Sekcji Historycznej Muzeum Powstania Warszawskiego, producent wykonawczy filmu "Powstanie Warszawskie". Absolwent Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Autor kilkunastu projektów wystawienniczych, kierował m.in. zespołem budującym replikę bombowca "Liberator". Koordynator i szef projektu "Miasto Ruin". Autor i współautor wielu publikacji na temat II wojny światowej. Odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i honorową odznaką jednostki wojskowej GROM.
      
       Termin: 9 maja (piątek), godz. 18.00
       Miejsce: Kino Światowid, Duża sala
       Cena biletu na premierę: 15 zł
      
       Premiera specjalna filmu „Powstanie Warszawskie” odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka w Elblągu.
       Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl.
      
Partnerzy: Europa Cinemas, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Filmoteka Narodowa, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama