UWAGA!

Gabinet Doktora Caligari i Tymon & The Transistors - ekspresowy konkurs rozstrzygnięty!

2009-08-26
Aktualizowany 2009-08-26 12:15
Elbląg, Kadr z filmu
Kadr z filmu

Już dziś (26 sierpnia) w ramach XIII Nocy Teatru i Poezji w kinie Światowid zobaczyć będzie można film „Gabinet Doktora Caligari” z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu „Tymon & The Transistors". Dla naszych Czytelników mamy dwa pojedyncze zaproszenia na to niezwykłe wydarzenie. Sprawdź, czy wygrałaś/wygrałeś!

O filmie:
       Podczas miejskiego jarmarku tajemniczy doktor Caligari prezentuje gawiedzi swego podopiecznego Cesara - przerażającego lunatyka, postać z pogranicza życia i śmierci, która na oczach widzów budzi się z głębokiego snu. Gdy jeden z gapiów zapyta go o swą przyszłość, zgodnie z przepowiednią Cesara zginie następnego ranka. Tak rozpocznie się seria dziwnych morderstw, o które podejrzany będzie wspomniany somnambulik. Śledztwo przeprowadzone przez Francisa doprowadzi go do tajemnicy obłąkanego manipulatora, który wykorzystuje Cesara do zabijania niewinnych ludzi.
      
       - Ten film ten to nie tylko seans filmowy, ale też lekcja historii, która pokazuje, jak wyglądało dawne kino, w jaki sposób zmieniały się narracje i jak kształtował się język filmu - zachęca Natalia Klonowska ze Światowida. - Niezwykła oprawa plastyczna, ostentacyjnie sztuczna i nierzeczywista, pozbawiona odrobiny normalności, robi w tym obrazie największe chyba wrażenie.
       Jak podkreślają znawcy kina, „film Wienego to nie tylko kunsztowny, wysmakowany obrazek, ale także jeden z pierwszych filmów wprowadzających do niemieckiego kina postać demonicznego tyrana”, bez niego dzisiejszy horror z pewnością nie byłby taki sam. Z kolei Filip Kalinowski z magazynu filmowego „Movie” stwierdza, że „postać somnambulika Cesara spaja w sobie cechy wielu przyszłych wampirów i zombie”.
       Muzykę do filmu wykona zespół „Tymon & The Transistors". Projekcja rozpocznie się o godz. 19 w dużej sali kina.
      
       Pojedyncze zaproszenia na dzisiejszą imprezę wygrali Joanna Koszyńska i Marcin Koszyński. Gratulujemy. Potwierdzenia i sposób odbioru nagrody przesłaliśmy mailem. 
_
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama