UWAGA!

Jeśli masz półki pełne książek

 Jeśli masz półki pełne książek
fot. nadesłana

Zbliża się Dzień Dziecka, warto więc przygotować miejsce na prezenty dla najmłodszych, porządkując półki z niebudzących już zainteresowania podarunków. W punkcie bookcrossingowym w CSE „Światowid” można dzielić się każdym rodzajem literatury, ale w tych dniach szczególnie mile będą widziane książki dla najmłodszych.

Bookcrossing to wymienianie się książkami. Można to zrobić w specjalnie oznaczonych punktach, zostawiając już przeczytane książki i zabierając takie, których lekturę dopiero chciałoby się rozpocząć. Punkt bookcrossingowy w CSE „Światowid” cieszy się dużą popularnością. To miejsce, które ma swoich stałych fanów, ale nie brakuje również przypadkowych odwiedzających, którzy po raz pierwszy spotykają się z ideą bookcrossingu.
       - Staramy się, aby nasza półka nigdy nie była pusta, promujemy czytelnictwo, przypominamy o tym, że warto się książkami dzielić. Zwykle trafiają do nas książki dla dorosłych, ale zbliżający się Dzień Dziecka może być okazją do uprzątnięcia dziecięcych półek z lektur, którymi nasi najmłodsi już się nie interesują. U nas książki te dostaną drugie życie – mówi Zuzanna Gajewska, redaktor portalu eKulturalni.pl.
       Przeczytane już książki można przynosić od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 do Redakcji Portalu eKulturalni.pl, która znajduje się po lewej stronie od wejścia głównego do budynku lub zostawić je na bookcrossingowej półce w godzinach otwarcia placówki.
       Książki dla dzieci przydadzą się również w kąciku, który powstał niedawno w CSE „Światowid”.
       „Kącik dla matki z dzieckiem” to miejsce zabaw dla dzieci, a także dla mam, które szukają miejsca, by nakarmić pociechę. Tam rodzice z najmłodszymi mogą poczekać na kinowy seans lub na koniec zajęć starszego rodzeństwa. A gdy zajdzie taka potrzeba, do dyspozycji rodziców jest toaleta z przewijakiem – w portierni można pobrać do niej klucz.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)