UWAGA!

Mały KR

Elbląg, Mały KR
(fot. PS)

Już od wielu lat początek marca w Młodzieżowym Domu Kultury należy do młodych recytatorów. XXVI Mały Konkurs Recytatorski rozpocznie się w sobotę 6 marca o godz. 11 w sali widowiskowej MDK.

W konkursie wezmą udział szkoły podstawowe z Elbląga i okolic, których przedstawiciele – uczniowie klas I-III recytują dowolnie wybrane wiersze.
       W następną sobotę (13 marca), również od godz. 11 recytatorzy z klas IV-VI przedstawią wiersz bądź fragment prozy.
       Uczestników oceni profesjonalne jury powołane przez Gabinet Edukacji Teatralnej MDK. Pod uwagę będą brane następujące kryteria: interpretacja, dobór repertuaru, kultura żywego słowa, ogólny wyraz artystyczny.
       Dni recytatorskie to zawsze czas radości, zabawy i niejednokrotnie wzruszeń. Mały Konkurs Recytatorski od lat popularyzuje literaturę poprzez piękno słowa mówionego, a rozbudzając poczucie estetyki, przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Pozwala na realizację marzeń artystycznych dzieci, pomagając w odkrywaniu ich zdolności i wrażliwości na otaczający świat i ludzi.
       Zachęcamy zatem do licznego udziału w konkursie wszystkich miłośników sztuki żywego słowa, rodziny uczestników, kolegów i nauczycieli. Wstęp na obie części konkursu jest wolny.
       „Mały Konkurs Recytatorski” jest organizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w ramach zadania „Edukacja artystyczna dzieci i młodzieży”.
      
Marta Makowska, MDK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama