UWAGA!

Morskie inspiracje

Elbląg, Morskie inspiracje

W czwartek 4 września ponad 20 artystów sprawnych i niepełnosprawnych wyjedzie do Kątów Rybackich na Międzynarodowy Plener Artystyczny pn. „Morskie Inspiracje”. Jest to pierwsze działanie realizowane w ramach tegorocznych Międzynarodowych Spotkań Artystycznych „Światowida”.

- Istotnym priorytetem w naszych działaniach jest integracja różnych grup społecznych oraz wyrównywanie szans w dostępie do dóbr kultury - mówi Teresa Miłoszewska ze „Światowida”, organizatorka Międzynarodowych Spotkań Artystycznych.
     „Światowid” wspólnie ze Stowarzyszeniem Kulturalnym „Viva art.” był pomysłodawcą i realizatorem Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych, których jubileuszowa X edycja odbyła się w listopadzie 2006 r.
     - Od ubiegłego roku zmieniła się nieco formuła imprezy oraz jej uczestnicy. Projekt Międzynarodowe Spotkania Artystyczne jest kolejnym etapem włączania osób niepełnosprawnych w otwarte społeczeństwo - dodaje Teresa Miłoszewska.
     Pierwszym działaniem w ramach tegorocznych Spotkań jest Międzynarodowy Plener Artystyczny pn. „Morskie Inspiracje”, który odbędzie się od 4 do 10 września w Kątach Rybackich. Swój udział zapowiedziało ponad 20 artystów sprawnych i niepełnosprawnych, poetów, prozaików, malarzy, grafików, m.in. Roman Śliwonik, Bogdan Wrocławski, Aleksander Nawrocki, Krzysztof Gąsiorowski, Zbigniew Jerzyna, Jan Piotr Grabowski, Ireneusz Betlewicz, Mariola Platte, Jan Miłoszewski, Krzysztof Rećko-Rapsa, Zbyszek Opalewski, Benedykt Kroplewski, Wojciech Sęczawa, Piotr Błażejewski, Ewa Prelewska, Józef Siwilewicz. W plenerze udział wezmą również artyści z Niemiec, Białorusi i Włoch - zapowiada Teresa Miłoszewska.
     Organizatorami pleneru są Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art.”. Plener realizowany w ramach projektu Międzynarodowe Spotkania Artystyczne. Uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Promocja Twórczości” oraz środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
     W ramach II edycji Spotkań, które odbędą się w Elblągu od 14 do 16 listopada, planowane są między innymi koncerty muzyczne, spektakle teatralne, wystawy, warsztaty artystyczne z udziałem artystów z krajów europejskich. Imprezie towarzyszyć będą pokazy filmowe oraz seminarium.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama